Tee, võrratu tee :)

09 märts

Täna tahtsin natuke rääkida teest. :)
Eriliselt kogub popllaarusust igasugused detox teed, nagu näiteks Teazy ja Natural Skinny Herbs.
Ma ei salga, olen neid mõlemaid ka ise proovinud, aga tulemused olid minu puhul täielik null. Mõni küsis veel minu käest kurjalt, kas ma ikka toitumist jälgisin samal ajal. No muidugi ma jälgisin, kuidas muidu kaalugi alla saada.
Täheldasin ka seda, et pärast neid "detox" tee kuure läks ka minu seedimine ja ainevahetus aiataha.
Nii palju siis minu kogemustest nende hirmuskallite teede puhul.

Midagi mis mõjus ja on ka kõigile kättesaadav ja odav, oli Kubja ürditalu "salenemisetee". Meeletult hea maitsega ja kaal langes ka seda juues. Muidugi toitusin samal ajal ka korralikult, mistõttu langes kaal ka, aga see pani ka seedimise natukenegi tööle.


Avastasin enne sõbrapäeva sellise firma nagu Especha. :)

Espechatm missiooniks on taimetee populariseerimine ja teekultuuri arendamine, tehes isuäratava maitsega teetaimed kättesaadavaks ning heade soovide ütlemise lihtsaks  
 • kinketeede sõnumid sobivad hästi kingituseks erinevate sündmuste puhul, nt sünnipäevaks, soolaleivaks, sõbrapäevaks, pulmadeks … ja ka lihtsalt hea inimese tänamiseks
 • teesegudes kombineeritud eesti- ja aasiapärased taimi ning nimedes positiivset enesesisendust
 • saab juua igapäevaselt – taimede ja teesegude valimisel on välditud tugeva ravimõjuga taimi
 • pakendid õhukindlad ja mugavad kasutada – teepurki lihtsam avada ja sulgeda kui paberist või kilekotist pakendit, mis tagab taimede lõhna- ja maitseomaduste säilimise; komplekti alus hoiab teepurgid mugavalt ühes kohas
Poest raskesti leitavad komponendid                                                                                                       
Especha tootevalikus on mitmeid raskesti leitavaid teetaimi, näiteks kuivatatud astelpaju, nurmenukk, jasmiiniõis, ingverilaastud jt.
Nii teaduslik info kui rahvatarkused                                                                                                              Taimede keemilise koostise ja mõju kohta oleme oma pakenditel välja toonud nii teaduslikku infot kui rahvatarkusi.
Tervislik ja ilus kingitus                                                                                                                                                        
Especha läbivaks põhimõtteks on disain, mistõttu sobivad tooted suurepäraselt ka kingitusteks ja sisekujunduselementideks. Teetopsid, komplektid jm on töötatud välja koos Eesti noorte andekate disaineritega ja kasutatakse eestimaist toorainet.
Plastiku vältimine                                                                                                                                                                
Et teaduslikult ei ole plastiku ohutust tervisele tõestatud ja toiduainetega kokkupuutel võib plastpakendist toidu sisse sattuda ohtlikke plastiühendeid, kasutab Especha pakendamisel puitu,  klaasi ja paberit.
Teekoolitused                                                                                                                                                                  
Korraldame teekoolitusi, kus õpime lõhna järgi eristama sünteetiliste lõhnatugevdajatega teesegusid ja kvaliteetset looduslikult puhast teed, räägime tee säilitamisest, harjutame maitsegruppidepõhist teetaimede segamist jm
Samamoodi nagu paljudele meeldib kokates ise uusi retsepte proovida ja erinevate maitsetega eksperimenteerida, saab valmistada ka teed. Üsna lihtne on leida infot erinevate söögitegemisviiside, retseptide ja toiduainete kohta. Teekomponentide segamise ja huvitavate maitsekombinatsioonide loomise kohta on info aga raskesti kättesaadav ja pigem teemeistrite pärusmaa. Especha soovib seda saladuseloori kergitada ja aidata isetegemist nautivatel inimestel olla teevalmistamisel sama loominguline kui köögis kokates. Inimene on võimeline tajuma kuni 10 000 erinevat maitse- ja lõhnakombinatsiooni, mitut teemaitset oled Sina proovinud?
Especha on töötanud välja spetsiaalse maitsegruppide-põhise teetaimede segamise metoodika, millega on lihtne luua uusi põnevaid teemaitseid, mida pole varem proovinud. Kõige lihtsam on head maitset luua, kui kasutada kõiki maitsegruppe soovituslikes kogustes, mida saab oma maitse järgi muuta magusamaks, vürtsikamaks, hapukamaks, mündisemaks, rohusemaks või hoopis teravamaks. Katsetada saab nii iseseisvalt kui ka teeklubis koos teiste teesõpradega.
Especha armastab selliseid väärtusi:
 • teekomponentide segamise oskusteave
 • teaduslik info teekomponentide tervisemõjude kohta
 • loomise ja avastamisrõõm (mängulisus ja lihtsus)
 • tervislikud eluviisid
 • ilus täiendus kodusisustusele
 • teesegusid loov kogukond (teeklubi)
 • mahekasvatus (teekomponentide kasvatamisel pole kasutatud kemikaale.
Especha nimi tuleb sellest, et ‘cha’ on mitmes keeles, sh hiina keeles ‘tee’ ja ‘especia’ on hispaania keeles ‘maitseained’. Kasutame mõlemaid.

Avastasin Especha tegelikult Siimule sõbrapäeva kinki otsides ja avastasin, et sellel firmal on toredate komplimentidega teetopsid. Tellisin kohe endale kolm tükki. Võtsin sellised, mille maitseelistus läheks ka minu omaga kokku, sest kavatsesin neid teesid koos Siimuga nautida. 
Kuna minu kõige lemmikumaks asjaks on kaneel,siis valisingi endale sellised teed, kus on kaneeli ka esindatud.
Escpechal on ka võimalus tellida tee komponente eraldi ja siis panna oma maitseelistustele vastav tee ise kokku. :) Nii äge mõte minu arust ! ;) 

Kui teed kätte sain, olin ma väga meeldivalt üllatunud. Teepaki disain oli superlahe. Klaasist nõu, täispuidust kaanega. Selliseid topse on patt kappi peita. :) Nüüd nad ilutsevadki mu laual. 

Maitse on teedel lihtsalt võrratu ! Kõik kolm on suurepäraselt head. :) Mu suureks lemmikuks on "Sa oled eriline " tee ja "Elu on ilus ". Seal tunnen mõnusat kaneeli maitset ja ka need teed soodustavad ainevahetust ja tugevdavad organismi.  Ma olen igatahes niiiniii rahul. ! 
Kavatsen varsti tellida uued täitepakid ja võibolla isegi ka erinevaid teekomponente. :) 
Soovitan igaljuhul kõigile, kes tahavad maitseelamust ja võibolla ilusat ja originaalset kingitust :)

Teed on saadaval www.especha.ee lehel ja ka paljudes hästivarustatud toidupoodides. :) 

You Might Also Like

1 kommentaari

 1. Oh, hea kingiidee olemas. Kindlasti katsetan ära, nii armas välimus purkidel juba.

  VastaKustuta

Subscribe