Toidupäevik 28.03.2015

28 märts

Tere õhtust, kallid lugejad :)

Hommik algas täna vara. Siim läks tööle ja mul ei tulnud ka enam und. Mul olid tänaseks tegelikult suured plaanid. Mõtlesin koristada ja trennitada ja siis veel õppida ka. Läks aga nii, et jõudsin küll koristada, aga siis helistas õde ja kutsus mind uude korterisse laearmatuure vaatama. Arvasin, et olgu pealegi, saan pärast ka jooksma minna, aga selleks ajaks oli ilma vihmale kiskunud. :(
Täna jäi trenn ära :( Pole hullu, teen selleasemel homme ilusti ära :)

Hommikut alustasin pudruga, mille kõrvale kodujuustu. Lisasin kodujuustule veel paprikat, kurki ja tomatit ning maitsestasin soola ja pipraga. Ma olen hullumeelne pudrusõber, sööksin seda kausside kaupa. Kahjuks on kavas pudru kogud päris väike, aga õnneks saab kõhu täis. :)


Rabelesin hommikuotsa toas ja küürisin kappe, ahju ja nõusid. Lõpuks läks kõht päris tühjaks.
Kell 12 hakkasin juba lõunasööki valmistama. :) Tänaseks proovisin fitlapist midagi uut.
Selleks oli riisinuudli-pesto-krevetipasta. IMELISELT MAITSEV !
Pruunistasin köögiviljad, lisasin natuke nendele vett, siis 10% koort, pesto. Lõpuks ka veel krevetid.
Samal ajal keetsin teises potis riisinuudlid ja lisasin ka need kastmele.
Kõrvale võtsin veel pärast kurki, tomatit ja paprikat.Kui me õega kell pool neli koju tagasi jõudsin, siis kõht korises tugevalt. Teadsin, et õhtusöögi aeg veel pole, aga vahepala võib ära süüa küll. Algselt planeerisin vahepalaks tatragalette kodujustusalatiga, aga kuna trenn jäi ära, siis pidin sööma väiksema vahepala ja seega otsustasin jälle kapsahautise kasuks. :) Seekord oli seal jälle punane kapsas, brokoli, lillkapsas, kartul ja porgand. Peal veisehakkliha ja natuke hapukoort. Sain vähemalt kõhu täis.

Lõpetasin just oma õhtusöögi söömise ja oii kui täis mu kõht on. :D Panin juba kanakoivad hommikul marinaadi. Marineerisin neid mee, sinepi ja sidrunimahlaga. Retseptis asendasin täna katruli porgandiga, millest tegin toorsalati ja retseptis olemas oleva porgandi panin ahju, lisaks kaalikat ka.
Tegin täna asenduse porgandiga, kuna kartulit hetkel mul polnud ja riisi kogus oleks olnud väga väike. Salati ports tuli nii suur, et pidin oma kõige suurema taldriku välja otsima :D
Salatisse panin veel riivitud kaalikat ja natuke punast kapsast. Maitsestasin steviaga, sest mulle meeldib magus porgandisalat. :)  Uuuh, Siim ütles, et ta saab aru, et ta on salatiarmastaja, aga minu salatiports oleks olnud ka talle liiast. :D Muide, fitlapi ja kaalustalla.ee kavade järgi pole porgand vabakasutuses, seega saangi teda asendada kartuli ja muu süsivesikuga. :)
Pildil isegi tundub salatit vähe, aga tegelikult oli teda jõhker kuhi ja osa sõin enne pildi tegemist ära ka :D
Uuuh, nüüd hakkan kähku nimekirja koostama, et poodi minna. See tähendab seda, et panen kogu järgmiseks nädalaks menüü paika :) Iganädalane väike rutiin. :)

Ilusat õhtut ja võite küsida igasuguseid küsimusi, teemadel, mis teid huvitavad :)
Olge tublid ! :)

instagram: https://instagram.com/helena_k6ivsaar/You Might Also Like

0 kommentaari

Subscribe