Happy Halloween!

31 oktoober

Tere kõigile ja mõnusat Halloweewni! :)

Eestis küll Halloweeni otseselt ei tähistata, aga järjest rohkem noori on hakanud sellele tähelepanu pöörama ja ma usun, et varsti on seegi püha Eestis.

Halloween on lühenenud nimetusest pühakutepäeva laupäev (All Hallows' Even, misjuures Hallow tähendab vanainglise keeles pühakut). Halloween on tänu oma pikale ajaloole kombinatsioon paljudest traditsioonidest, millest tähtsamad on vana keldi püha Samhain, pühakutepäev ja hingedepäev.

Väljarändajate (ilmselt iirlaste) poolt Ameerikas juurutatud, seal kommertsialiseerunud ja nüüd ringiga "tagasi toodud" tähtpäev. Põhitunnuseks on õõnes kõrvits, millele on külje peale sisse lõigatud nägu ja sisse pandud küünal – kõrvitsalatern. Samuti kasutatakse võimalust kostümeeritult ringi liikuda. Lapsed "kollitavad" naabreid, seades neid valiku ette: "Komm või pomm (otsetõlkes: trikk või komm)?". Triki all mõeldakse mingit vempu. Kui naaber on külaliste tulekuks valmistunud, jagab ta näiteks komme. Kui aga keeldub, võib ta mingi vembu või trikiga arvestada. Pärast Halloween'i on naabritel tükk aega detektiivitööd, et teada saada, kes selle või tolle maski taga end varjas, kuna sageli vahetavad poisid ja tüdrukud rõivad ja esinevad siis vastavalt. Juhul, kui ei ole võimalik korralikke kollimaske muretseda, korvab maski puudumise meik (make-up).
Firmapidudel on Halloween samuti aktuaalne – enamasti tehakse kostüümi- või teemaõhtuid.

Allikad: https://et.wikipedia.org/wiki/Halloween#cite_note-rogers-1
https://et.wikipedia.org/wiki/Halloween#cite_note-rogers-1

Minu jaoks on Halloween justkui loodud. Ei, ma ei riieta ennast hommikul küll nõiakostüümi, aga kõrvitsat armastan ma küll. Seega ei tee ma kõrvitsalaternaid, vaid pistan selle hoopis ahju ja söön niisama või panen pudru sisse, nagu ma täna hommikul tegin. :)
Puder ise tuli mõnusalt kreemjas ja magus. Vürtsi ja piparkoogilõhna oli täis terve maja, ning oli Halloweeni asemel hoopis jõulude tunne.
Ameerikas on väga poplaarne Pumpkin pie spice, millega küpsetatakse traditsioonilisi pirukaid ja kooke. Samuti lisatakse seda ka Lattele.
Pumpkin pie spice
Pumpkin pie spice kaneelist, ingverist, vürtspiprast, muskaatpähklist, ja nelgist. Kui tahate seda ise teha, siis retsepti leiate SIIT. Õnneks on meil olemas poodides selline toode nagu piparkoogimaitseaine, mis asendab kõrvitsa vürtsi ideaalselt. :) :)


Kasutasin jälle oma lemmikuid odrahelbeid, aga igaüks võib valida endale meelepärase. Kujutan ette, et nii kaera- kui ka riisihelvestega tuleb see väga hea. :) Samuti valmistan mina oma putru aja kokkuhoidmiseks mikrolaine ahjus, segades kõik koostisosad kokku ja pannes 4-5ks minutiks selle mikrosse. :) Teie võite aga teha ka putru potis. :)
Retsept:
Jõuluhõnguline kõrvitsapuder
  • 40-50 g odrahelbeid 
  • 60-70 g kohvikoort 
  • peotäis eelnevalt ahjus küpsetatud kõrvitsakuubikuid või 0,5 dl kõrvitsapüreed. 
  • kohupiim 
  • vett 
Maitseks:
  • Piparkoogimaitseainet 
  • Kaneeli 
  • Steviat 

Suru kahvliga katki ahjus küpsetatud kõrvits ja pane see potti koos odrahelvestega. Keeda helbed veega pehmeks ja lisa kohvikoor, keerates kuumuse maha. Maitsesta puder kaneeli, piparkoogimaitseaine ja steviaga. Aseta potile kaas peale ja võta pott pliidilt ära. Lase pudrul natuke maitsestuda ja serveeri. Peale pane kohupiima.

Kui kasutad kõrvitsapüreed, võid selle sisse segada pudrule ka koos kohvikoorega. Samuti võid kasutada riivitud kõrvitsat.

Mina kasutan oma toitudes Hokkaido kõrvitsat, mis on kättesaadav hetkel kõikides suuremates Rimides. :)

Kõrvits on väike ja seest oranži värvi. Iseloomustab teda natuke magusam maitse ja kõrvits on ideaalne küpsetamiseks. Ta säilitab enda struktuuri ja ei muutu vesiseks, kuid samas on ta väga pehme ja mõnus. Oh, kuidas ma seda kõrvitsat armastan! :)

Ahjus küpsetades muutub ka pehemeks tema koor, seega võid julgelt teda süüa ja ahju pista koos koorega. :)
Mina pistan tavaliselt kõrvitsa viilud ahju koos natukese oliiviõli, soola ja india-maitseainetega.
Ülimõnus lisand söögikõrvale! :)

Soovin teile ülimõnusat päeva!

Järgmises postituses on juttu bikini-fitnessi ja kulturismi võistlustest ja minu mõtetest. Samuti on mul teiega jagada üks väga vahva uudis! :)
Lugemiseni! :)

You Might Also Like

0 kommentaari

Subscribe