Minu 1. aasta Fitlap(kaalustalla.ee)'ga

11 november

Täna kalendrisse vaadates ehmatasin lausa ära. Käes on juba ju 11. november! Minu jaoks tähendab see kuupäev mu elu ühe pööraseima etapi algust. Nimelt eelmisel aastal, samal ajal, "surfasin netis" ja otsustasin klikkida KAALUSTALLA.EE reklaambännerile. Esialgu tundus see natuke ebausku tekitav, kuna igalpool vilkus midagi ja meenutas see neid välismaa salenemistablettide lehekülgi. Siiski otsustasin asja lähemalt uurida ja nägin ka, et facebookis on isegi oma grupp. Seega tulemuste pildid  ei saanud ju photoshopitud olla ja inimesed reaalselt tegelevad selle kavaga.

Mõeldud-tehtud liitusingi kavaga. Kilod hakkasid langema, vahel ka tõusid (nagu praegu), aga see on täiesti normaalne. Iga asja juures on tõuse ja mõõnu. Retseptidega mässamine muutus minu jaoks pigem naudinguks ja Facebooki tugirupp oli ainus põhjus, miks ma oma telefoni koguaeg näppisin.
Ma võin 100% väita, et nii vahvaid inimesi, kui meie grupis, ei ole kusagil mujal. Oleme osadega ka kokku saanud ja juttu jätkus isegi nii kauaks, et meid tõsteti kohvikust välja :D

Alustasin Kaalustalla.ee "60 minutiga nädalas vormi" kavaga. Aasta alguses tuli aga fitlap, mis on kaalustalla kavade arendus ja võimalusi on nii-nii palju. Niisiis, tegin endale naistepäevaks kingituse ja vahetasin kava "uuema mudeli" vastu.

Kui ma päris aus olen, siis sain vahepeal programmiga juba alla 18-19 kg, aga kahjuks on võtnud stress ja unepuudus võimust ja kaal on tõusuteele läinud hetkeks. Ma muidugi ei heida meelt, sest tean, et rasva arvelt see olla ei saa ja keha hoiab lihtsalt vett kinni. :)


Ma ise südamest lootsin, et kui aasta täis saab, saan ka tähistada fitlapiga -20 kg, aga kahjuks see nii pole. Võibolla siis poole aasta pärast? :)


Mul on tõeliselt hea meel, et ma julgesin väljakutse vastu võtta ja oma kaalulangetusega edasi minna. Enne kaalustalla kavadega liitumist olin juba ise 10 kg alla saanud, aga sellest mulle ei piisanud. See aasta on olnud lihtsalt pöörane seda kõige otsesemas mõttes.

 • Olen osalenud konkursitel, kuhu poleks eales arvanud, et ma lähen (Coppa della Maga modelli valimine, pudrumeister jne.)
 • Hakkasin armastama jooksmist (Läbisin poolmaratoni) 
 • Avastasin, et oskan paremini süüa teha, kui ma arvatagi oskasin
 • Hakkasin katsetama retseptidega
 • Olen eeskujuks
 • Ma tunnen ennast hästi!! 
 • ARMASTAN ENNAST SELLE EEST, ET MA ALLA EI ANDNUD!
 • Ja nüüd olen ma Fitlapi tiimi liige.

Selle viimase punktiga seoses tahtsin teada anda, et ei logele niisama, vaid tegelikult on koguaeg märkmikus suur nimekiri erinevatest toitudest ja paljud on ka välja arvutatud. Ootasin köögiremondi lõppu, et saaksin katsetada, teha pilte ja ka teieni tuua. Seega natuke kannatust ja saate lihtsaid ja maitsvaid retsepte kavades nautida! :)

Aitäh kõigile toetajatele, kes on viimasel aastal, mul silma peal hoidnud ja aidanud. Samuti tahaksin erilise kalli ja kniksu teha meie kava treeneritele! Aitäh suurepärase programmi eest! Muidugi lähevad minu kõige suuremad tänusoovid mu kallile Siimule ja Teile, armsad blogilugejad!.
-----------------
Tahtsin teada anda, et olen jälle "back on track" ja isegi kui kaalunr hetkeks tõuseb, ei anna ma alla. Kahju on küll ainult sellest, et jõusaali ei jõua lihtsalt üldse ja ajapuudus on meeletu. Lihtsalt kõik kooliasjad kogunevad korraga ja kõike on liiga palju. Niiet olengi omadega puntras. Siis vahelduseks päästab mind jälle köök ja kokkamine.

Kas on midagi eriti efektiivset, mis aitaks stressi leevendada? :)

Tänaseks ma lõpetan. Nädalavahetusel saate lugeda ka ühest üüber-ägedast fotosessioonist, kus ma Siimuga käisin ja isegi pilte piiluda! :) :)
Samuti on ees ootamas natuke retsepte! :) :)
Järgmise korrani. :)

You Might Also Like

5 kommentaari

 1. Mul on paraku nii, et kui ma mitte kuidagi trenni ei jõua, siis sealt hakkabki stress kogunema. Olgu neid muresid kodus ja koolis palju tahes. Täna oli taas selline päev, mil lihtsalt katus sõitis ära: kaks väikest last, ülikool ja kuu lõpus lähenevad eksamid, püüd kavas püsida, kogu pere äramajandamine... No see list ei lõpe ka! Olen märganud, et kui trennid jäävad harvemaks kui 4 päeva (hetkel on viimasest korralikust trennist möödas juba 5 päeva), siis ei suudagi ma muude asjadega normaalselt toime tulla. Seega, hetkel passin küll raamatukogus ja teen kooliasju (ok, HETKEL loen taas Sinu blogi), aga pärast ajutööd lähen teen ka veidi lihastööd - trenni olen juba kirja pandud! Ega siin muud nippi polegi, kui ennast lihtsalt julmalt vahel Nr1 prioriteediks panna. Vastasel juhul stressi vastu ei saa :)

  PS! Kui aga tõesti tuju lendab kui ameerika mägedel ja stress liiga tihedaks külaliseks kipub, soovitan hinge ravima minna - see pole häbiasi ;)

  VastaKustuta
 2. Õnneks saan trenni ka kodus oma kangidega tehtud, aga vahepeal on küll nuttes magama mindud, sest kõike on korraga liiga palju. Tahaksin ennast küll panna nr1'ks, aga kool tahab lõpetamist ja asjad tegemist. Ma nii loodan, et läheb kuidagi kergemaks. :)

  VastaKustuta
 3. Ise soovitaks teha asju väiksemate sammude kaupa - näiteks teed ühe ülesande/tegevuse ära ja siis lubad endale väikese pausi kas netis surfamiseks/trenniks/millekski muuks meeldivaks. Samamoodi võid tekitada kellegagi võistlusmomendi või teha endale mingi motivatsioonipaketi - nt Siimu või kellegi teisegaga mingi diil teha (teed midagi ära ja nt Siim teeb õhtusöögi või keegi sõpradest midagi muud - miks ka mitte ise endale midagi lubada? :) ) - kuidagi mängulisust rutiini lisades sujuvad asjad lihtsamini, isegi kui tundub, et stressi ning tööd koguneb ainult juurde.

  Ära tunne kohustust teistele midagi tõestada, sest see lisab juurde stressi, aga pea ikka meeles, et Sa suudad teha kõike, mida Sa vaid ise enda soovideks välja valid. ;)

  VastaKustuta
 4. Oeh, sa oled nii asjalik. Su kommentaar facebookis mu Haapsalu Kolledži postituse kohta, tekitas sellise tunde, et mis mina siis sinna üldse ronima hakkan :D :D
  Edu kõiges! :)

  VastaKustuta
 5. Ma lihtsalt uurin erinevaid võimalusi. Mul ka ju kõrgkooli valimine ees :) Kindlasti sobid sa sinna ideaalselt, kui vähegi tahtmist on :)

  VastaKustuta

Subscribe