Kui stress tõstab jälle pead..

17 veebruar

Hei!
Viimased nädalad on olnud minu jaoks jälle stressirohked. Otseselt pole asjad nii hullusti, kui enne talve, aga siiski valdab mind rahulolematus ja mis kõige hullem, motivatsioonipuudus.
Ei..ei.. Trenni teha on mul nii hullult motivatsiooni, et võiksingi jõusaalis istuda.
Mul lihtsalt pole motivatsiooni teha teisi kohustusi (kool, töö jne..)

Siis vaatan jälle peeglisse ja näen, et mingit arengut ka kehaga ei toimu, sest olen kõigest väsinud ja seda näitab ka peegelpilt.

Kõige kergem oma lisandunud cm/kilosid enda jaoks varjata on lihtsalt selga tõmmata kõige lohvakam kampsun ja siis kooli poole minna. Töötab küll :D Näen välja nagu "miki", aga vähemalt miski ei "ahista" :DKuulsin, et keegi rongis rääkis praegu olevatest magnettormidest, mis teeb osad inimesed jõuetuks ja osad hüperaktiivseks. Mina olen see jõuetu isik. No tõeline väsimus on peal. 
Täna ajasin ennast trenni ja tundsin, et täielik energiapuudus. Jooksin Fitshopist läbi ja võtsin ühe proteiinibatooni ja NOCCO bcaa joogi. 
Andis ühe jõudu teha 1,5 h jalatrenni küll. 

 


Tegelikult tahtsin kirjutada hoopis sellest, kuidas leida endas jõudu, et ka kõige raskemas olukorras hakkama saada. :)
Mu ema saatis mulle eile ühe artikli, kus oli 10 motivatsiooni tekitavat  mõtet/lauset.
Mulle jäid paar tükki tõesti väga kummitama ja otsustasin neid jagada ka teiega :)
Uurisin ka internetis edasi ning sattusin veel ühe hea artikli peale. (Panen nende lingid lõppu ka)


Õnn ei ole kunagi igavene ja see ei peagi nii olema. 
Sa pead võitlema mõnede halbade päevadega oma elus, et ära teenida parimad.  Õnnelikkus on lihtsalt rida momente, mis tulevad ja lähevad ning mis teevad meie elu ilusamaks. Mida enam sa õpid seda aktsepteerima, seda enam õnnelike momente sul olema saab.


Läbikukkumised on ajutised situatsioonid, mis annavad meile vajalikke õppetunde. 
Elu parimad õppetunnid saabuvad tavaliselt kõige raskematel aegadel ja on õpitud kõige hullemate vigade läbi. Nii et jah, sa ebaõnnestud vahel. Mida kiiremini sa sellega lepid, seda kiiremini saad sa jätkata olemast suurepärane. Sa ei saa iialgi olla 100% kindel selle toimimises, kuid sa saad olla 100% veendunud, et mittemidagitegemine ei aita. Millegi tegemine ja seejuures eksimine on vähemalt kümme korda produktiivsem kui mittemidagitegemine. Seega hoia alt ja tegutse! Sa kas lööd läbi või saad eluks vajaliku õppetunni. Võit on tagatud mõlemal juhul! 

Arengufaas on väga hea staadium milles olla. 
Ära nuhtle end selle eest, et sul "töö alles pooleli“ on. Hakka seda hindama. Sest see staadium ei tähenda seda, et sa ei ole täna piisavalt hea, see tähendab, et sa tahad paremat homset ja sa soovid ennast armastada täies ulatuses, et sa saaksid elada täisväärtuslikku elu. See tähendab, et sa oled täis otsustavust ravida oma südant, laiendada oma vaimu ja anda endast seda, milleks sa loodud oled. Olgu me kõik pidevas arengufaasis ja tähistagem seda, et me olemas oleme!

Mitte keegi teine ei saa seda sinu eest teha. 
Jätka selle tegemist, mida sa arvad oma südames just SINU jaoks õige olevat. Lase oma unistustel hirmudest suurem olla ja oma tegudel sõnadest valjem olla. Ela oma valikute, mitte juhuste järgi. Tee muutusi mitte ära too vabandusi. Ole motiveeritud, mitte manipuleeritav. Tööta õnnestumise nimel, mitte lõpulejõudmise eesmärgil. Kui on valida, siis kuula oma sisehäält, mitte teiste segadusseajavaid arvamusi. See on sinu teekond ja vaid sinu teekond. Teised võivad seda sinuga koos sammuda, mitte teha seda sinu eest.

Elu ei ole lihtne, kuid see on elamist väärt.
Kui sa loodad, et see lihtne on, siis valmistad sa endale vaid korduvalt pettumust. Millegi väärtusliku saavutamine elus nõuab pingutust. Nii et alusta igat hommikut joostes pisut kaugemale kui sa tegid seda eile ning võitle tugevamini kui iial varem. Kuid mis kõige tähtsam, tee kindlaks et kõik su pingutused joonduksid ühes suunas sinu eesmärkidega. See ei saa lihtne olema, kuid see tasub end lõpuks ära. 

Leidsin veel joogateraapia leheküljelt ühe väga põneva artikli ja väikese väljakutse ka enda jaoks. 
Nimelt hakkan pidama sellist toredat asja nagu "Õnne päevik"
Õnne päevikusse lähevad kirja kõik mu positiivsed emotsioonid, millelt end päeva jooksul taban. :)
Üritan hakata ka neid blogisse kirja panema. Kes ühineb?


„Õnnelik olemisest ei piisa, õnne tuleb ka tähele panna,“ kirjutab teadusajakirjanik Stefan Klein oma raamatus „Lihtsalt õnnelik“.

 Ta toob näitena Itaalia psühhiaatri Giovanni Fava „hea enesetunde teraapia“, mida praegugi laialt kasutatakse.
Fava tegeles depressiivsete inimestega ja märkas nende käitumist jälgides, et nood olid sageli rohkem õnnelikud, kui nad ise arvasid, kuid kogetud ilusate hetkede asemel keskendusid patsiendid pigem süngetele mõtetele ja tunnetele. Et olukorda muuta, leiutas psühhiaater lihtsa meetodi: patsiendid pidid sisse seadma õnne päeviku. „Kes peab raamatut oma heade hetkede üle, suunab tähelepanu nagu prožektori kõigele, mis tundub talle meeldiv,“ märgib Klein. Ja kuna rõõmsad hetked on säärases päevikus must valgel kirjas, ei ole ajul ka hiljem võimalik neid olematuks vaielda. 

Ma küll täna Õnne päevikut ei pidanud, aga panen siia kirja mõne oma hea emotsiooni tänasest. :)

 1.  Sõin hommikul meeletult maitsva hommikusöögi ja omlett tuli ideaalne välja. 
 2. Vaba tunni ajal käisime Katarinaga kohvikus Boheem ekspressoga chaid joomas ja see oli lihtsalt imeline. + Nii tore oli koos jutustada ja Kata on ainus inimene, kellega end oma klassist mugavalt tunnen.  
 3. Niiiiii ilus päike oli väljas täna!
 4. Täna oli vähe tunde. 
 5. Suutsin ennast vedada trenni ja maitsesin ära maasika-valge šokolaadi Nude batooni, mis oli nii njämma. :) 
 6. Eile ostetud trenniriided sobisid imehästi! 
 7. Tegin täna trenni suuremate raskustega kui muidu. 
 8.  Olen rõõmus, et eile pistsin terve kana potti, sest nüüd on supi keetmiseks nii head puljongit. Lisaks valmis eile täna õhtul ka mu köögis imelised kanasupid. 
Hetkel vist kõik :) 
Mõtlesin, et võtan mõne õnne-teemalise raamatu ka lugemiseks järjekorda. 

Ahhaaa... lubasin need lingid panna. :)  


Lisaks leidsin endale jooksutossud, mida hullult tahaksid. Ma ei tea ainult, kas neid Eestis juba müüa on ja kas mu jalale üldse lähevad... 
Oiiii, kuidas ma neid tahaks .....
Nägin juba unes, kuidas http://www.baltics.adidas.com/ mulle kirjutas ja tahtis mulle tossud saata :D :D Ilmselgelt seda ei päriselus ei juhtu :D


Tänaseks ütlen teile tsau-pakaa ja leidke ikka oma päevast midagi postiivset üles! :)You Might Also Like

11 kommentaari

 1. Tere, miks sa endale neid jalanõusid ei saa muretseda? Kas neid pole Eestis? Teine asi, loen ja imestan-mitte pahas mõttes- kui kunagi Sind telekas nägin sisi arvasin et sul ei olegi paha tuju ja raskeid aegu. Väsimus on praegu üldse kallal, minul isiklikult ka, täna käisin vibroteraapias ja pärast tulles oli päris rakse koju tulla ja kui jõudsin siis lugesin Muumitrolle ja magasin tund aega. Aga väsinud olen ikka. Kujutan ette et sul on äkki tööd ka palju, eriti kui sa pead nii kooli kui tööga tegelema. Vahepeal tahab keha puhata. Ja enda vastu väga karm ka ei saa olla, pole su kehal häda midagi. Kui tundub et pole arengut sisi võta ola vanad pildid äkki kõrvale. Loomulikult ma ei tea milleni Sa jõuda tahad aga et jõusaalist koblaka ette viskab, olen ise kogenud umbes 3 korral. Pea vahet, tee midagi muud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Enne seda, kui telekas olin, siis oligi selliseid "raskeid" aegu vähem. Elu oli siis ka natuke teistmoodi. Aga eks see ole ka normaalne, et elus natuke mõõnasid.
   Arengu mõttes mõtlen ma seda, et olin sügisel palju palju paremas vormis ja raske on leppida, et praegu keha jälle natuke teistmoodi :) :)
   Ma praegu heameelega elakski jõusaalis, aga kooliuksest viin ennast jõuga üle :D
   Kusjuures, kui ilusad ilmad tulevad, siis ülejäänud elu on ka ilus :D

   Kustuta
  2. Eestis pole jah neid tosse veel ja ma ei tea, kas naistemudel mulle jalgagi läheb. Kannan tavaliselt meeste tosse, sest jalanr nii suur. :)

   Kustuta
 2. Merike Veider -kirjutas eelneva.

  VastaKustuta
 3. Mis su jalanumber?

  VastaKustuta
 4. Hetkel olen ise omadega nii ummikus. Kool lõpteamisel (ja meeletut õppimist), vahetasin töökohta ja tänu sellele tuleb täiesti nullist ka seal alustada ja sellist tuupimistööd teha. Kodus ka 3 väikest last kasvamas. Tunnen end kui laip, täiesti jõuetu. Kaalul pole ma kuu aega käinud ja ei lähe ka ilmselt kui see kiire aeg läbi saab. Õnneks jäänud 3 kuud veel.Seni söön lihtsalt korralikult ja käin trennis (see veel ainus asi mis mind mõistuse juures hoiab ja energiat sees hoiab). Kuna tean et toitumine on korras ja regulaarne trenn ka käib asja juurde, siis ma ei mõtlegi kaalutõusule. Isegi kui see stressi tõttu peaks tõusma, hetkel ei huvita.Sest lihtsalt ei lähe kaalule. Muidu olekski pidevalt mõtted selle juures, miks ta ei lange v miks ta tõuseb.

  VastaKustuta
 5. No kaalul ei käi enam minagi nii tihti, aga kui kleidilukk kinni ei lähe, siis ei pea selleks kaalu olema, et saada kaalutõusust aru. :(

  VastaKustuta
 6. Tossud peaksid Roccal al Mare adidase poes olemas olema :) vähemalt Rocca al Mare adidase poe facebooki leht väidab seda

  VastaKustuta
 7. Kohutav kudas stress võib meie kehale liiga teha ja see meile veel rohkem stressi põhjustab.
  Ma olin vist 117 kilosena palju õnnelikum inimene enda välimuse üle kui hetkel kui olen suure osa maha saanud :(

  VastaKustuta
 8. Rademari poodides on kõige ülemine parempoolne kindlasti müügil. Postimajja just tuli. ;)

  VastaKustuta

Subscribe