Reisiblogi: 4 päev.

21 märts

Hei!
Kuna ilmateade ei valetanudki, siis hetkel istun vihmasaju tõttu hotellis ja kriban siia kiirelt ühe postituse. No muidugi saaks ma ka raamatut lugeda, aga kuna mulle meeldib kõike jätta viimasele hetkele, siis loen seda lennukis. Mainin siia juurde, et mul vaja vaheaja jooksul üks kohustuslik kirjandus läbi lugeda. Hetkel on tegelikult juba reisi 5 päev, kuid sellest ei plaani ma isegi kirjutada mitte, sest mitte midagi huvitavat ei olnud. Annan hoopis ülevaate eilsest.

Võin öelda ka seda, et mu tervis hakkab paremuse poole minema, kuid siiski ma jooksma ei kipu, sest jalad ei näita väga palju paranemise märke. Muidugi on see ka tingitud sellest, et kõnnime Siimuga igapäev 6-8h. Vähemalt saame ennast natukenegi aktiivsena tunda.

Valus on küll astuda, aga kõndides harjub jalg ära. Kui kuskile pikemaks maha istun, siis näen kurja vaeva, et uuesti kõndma saada. Pole küll just ideaalne puhkus, kuid mulle sobib küll. Peasi, et sain keskkonda vahetada ja mõtted eemale.

Kirjutasin ka väikese trennikokkuvõtte oma treenerile ja küsisin, kuidas peaksin käituma, kui nüüd oma jooksutrennid vahele jätan. Siim ütles, et parem laseksin siin jalal korda saada ja hakkaksin Eestisse tagasi tulles jälle korralikult pihta.


PÄEV 4

Pärast järjekordselt magusat hommikusööki otsustasime, et võtame seekord suuna Royal Palace poole. Seda me kahjuks ei teadnud, et sinna ei saa üldse sissegi ja kui Siim üritas müüridest pilti teha, vaatas meid turvamees nii kurja näoga, viibutades veel rusikat.

Õnneks ei rikkunud see meie jalutuskäiku, sest asusime Medinas (loe:vanalinnas), seal oli lisaks Royal Paleele ka veel teisi avastamist väärt kohti. Olen südamest õnnelik, et oma roosad tossud kaasa vedasin, sest muidu ei saaks vist üldse jalgadel olla :)
Niisiis suurde paleesse ei pääsenud sisse keegi ja kaasaarvatud ka meie. Vaatasin kaardilt, et teele peaks jääma ka üks teine 15.sajandist pärinevad palee varemed. Võtsin Siimul käest kinni ja vedasin teda taaskord kuhugile kitsastesse tänavatesse, kus ei näinud me liikumas ühtegi turisti. Maroko inimesed siblisid edasi-tagasi, mootorrattad võrisesid ja elu käis. Olin oma kaardikeses kindel ja mõtlesime edasi kõndida. Järsku tõmbas meid käest üks mees, kes soovitas meil pöörata ära, sest tema sõnul pidi seal päris "nasty" olema, kuhu minna tahtsime. Vaatasin kaardilt, et tõesti saame ka teist kaudu. Olime jälle paar tänavat kõndinud ning taaskord oli see sama mees meie juures. Ta sai täpselt aru, kuhu suundusime ja näitas meile otseteed. Kõndisime kitsastes tänavakoridorides ja ütleme nii, et kui kaarti poleks, ei oskaks kuhu poole pöörata. 

Järgmisel hetkel istusime juba ühes vürtsipoes, kus jõime teed mehega, kes oli pärit Atlase mäestiku keskmiselt mäelt. Ta tutvustas meile erinevaid vürtse ja looduslikke kosmeetikavahendeid, mida kohalikud kasutavad. Siis oli mul kohe kahju Euroopa inimestest, kes endale keemiat näkku panevad ja sisse söövad. Kuna ta nägi, et meil Siimuga oli tugev nohu, võttis ta purgiseest välja kristallimoodi puru, murdis sealt imeväikse tüki ja pistis meile tee sisse. See oli kristalsel kujul mentool, juba teed nuusutades lõid kõik "lõõrid" lahti. Pidin silmad kinni panema, kui teed jõin, sest muidu oleks need jubedalt vett jooksnud. Kõik hingamisteed olid ühekorraga lahti!

Putkas oli olemas isegi looduslikku viagrat :D Siim keeldus sellest kohe ja ütles, et saab veel ilma ka hakkama, mispeale mees ütles, et nii ongi hea! 

Minu jaoks väga huvitav leid poest oli "huulepulk", mida kasutavad kohalikud naised. See näeb välja
nagu väike savist kujuke. Kui seda õrnalt niisutada, annab see koheselt punast värvi. Ta annab värvi, kuna seda töödeldakse mooni või granaatõunaga. Ma täpselt ei tea kuidas, aga igatahes on kõik looduslik. Kasutada saab seda ka põsepuna või lauvärvina. 


Kui tee sai joodud ja mõni vürtski kaasa ostetud, tahtsime edasi suunduda sinna palee juurde. Jälle oli see mees meie juures, kes enne ja viis meid läbi kitsaste tänavakoridoride. Juba mõtlesimegi, et millal ta käe raha küsimiseks välja sirutab ja me ei pidanudki palju ootama. Varsti ta juba nuias raha ja mina kirusin ennast mõttes selle üle, et ma niiivõrd halb kaupleja olen. Ma mõjun ka vist müüjatele väga "kerge saagina" :D :D

Tegelikult oli hea, et see mees meid sealt tänavatest välja aitas, sest olime sattunud sellisesse kanti, kuhu turistid kunagi ei tule ja elavad ainult kohalikud. No muidugi vedasin meid sinna ju mina.
Ma panen siia alla väikese kaardikese ka vanalinnast, et te neid tänavaid lihtsalt näeksite.Huuuh.. jälle juhtus teekonnal ühte kohta nii palju ja see mulle selle reisi juures meeldibki. Kunagi ei tea, kellega koos teed jooma satud. Ja muide, see tee on siin niiiiii maitsev!
Jõudsime lõpuks sihtkohta! 
Marrakeshis tuntuim palee on 16. sajandi teisel poolel ehitatud El-Badi palee. Selles hoones oli kunagi umbes 360 rikkalikult kaunistatud ruumi ja pooleteise hektari suurune siseõu. Palee üheks eeskujuks oli Hispaanias Grenadas asuv kuulus Alhambra palee. 17. sajandil lõhuti El-Badi palee osaliselt maha ja selle materjale kasutati teise palee ehitamisel. Vaatamata kunagisele hävitustööle on El-Badi siiski ka kaasajal suursugune. Kunagist võimsust on viimaste aastate ulatuslike rekonstrueerimistöödega püütud ka mõnevõrra taastada. Muuhulgas toimub El-Badis igal aastal Marrakeshi folkloorifestival. Marrakeshi teine kuulus suursugune ehitis on Kuninglik palee ehk Dar el-Makhzen, mis asub El-Badi pale vahetus läheduses. Kuninglik palee ehitati algselt 12. sajandil ning mõnevõrra ümber 16. ja 17. sajandil.

Avatud oli mitmeid näituseid, sai käia kunagistes palee ruumides ja maa-alustes käikudes, seega avastamist jätkus kauaks.Tagasiteel hotelli leidsime õnneks taaskord normaalse koha, kus süüa. Siim tellis seekord Maroko kuulsa kuskussi. Tehtud oli see jälle tagine potis ja kuskussi sees oli ka liha ning köögiviljad. Siin on toidud suurepäraselt maitsestatud! :)

Nägime teel hotelli veel turu kirjut vürtside valikut ja tegin vaikselt Siimu õlatagant pilti ühest putkast. Avalikult ei saa nendest pilti teha, sest muidu pead jälle maksma. :D

Seega panen lõppu ka teile paar illustratiivset pilti vürtsidest.
Muide, vürtse müüakse ka lahtiselt supermarketis.Püsi lainel, sest varsti tuleb juba uus postitus! :) 

You Might Also Like

0 kommentaari

Subscribe