Esimene lõpueksam tehtud... Mis edasi?

26 aprill

Tere tere! :)
Täna hommikul oli minu arvates peaaegu ideaalne hommik. Mingit äratuskella ei helisenud ja kass magas kaisus... ainult Siim oli juba vara tõusnud, et tööle minna. Tegin endale ühe vanillimaitselise kohvi, mõnusa hommikusöögi ja pugesin tagasi teki alla. Väljas on sombune ilm, aga lõpuks ongi põhjus raamatut lugeda, mida juba raamatukogu tagasi tahab. Lihtsalt enne polnud seda aega kättegi võtta.
Niisiis pikutasin pool päeva voodis ja mõnulesin.Lõpuks on esimene lõpueksam tehtud! Nüüd on jäänud vaid 3 tk veel. Aga neid kardan ma kõige rohkem.
Läksin eile eksamile kindla tundega. Õpetaja Anu Kell oli andnud endast parima, et õpetada meile kõik vajalik enne kirjandit selgeks. Kirjutada on mulle alati meeldinud ja mõtlesin, et teen selle eksami vabalt ära.

Kui eksamilehed olid kätte jagatud hakkas sisse tulema väike ärevus. No teemad oli väga head!
Võis arutleda, mis tähendus on asjadel inimeste jaoks, käsitleda inimeste suhtumist aususesse ja petmisesse, arutleda hariduse ning vabaduse seoste üle või analüüsida inimese ja elukeskkonna vastastikust mõju.

Alguses mõtlesin, et valin suhtumise aususesse ja petmisesse. Oleksin kirjutanud sellest sportlaste näitel, kes kasutavad dopingut jne.
Lõpuks muutsin meelt ja kirjutasin Eesti haridussüsteemist. Olin juba 2,5h mustandit kirjutanud, kui sain aru, et oleks võinud teise teema võtta. No iga teema kohta oleks võinud midagi kirjutada ja nii raske oli valida.

Aeg läks nii kiiresti. Kritseldasin mustandisse suvalisi lõike, mis pähe tuli ja mõtlesin, et hakkan neid pärast kokku sobitama. Kui jõudsin kokkuvõtteni, tulid pähe aga uued ideed ja hakkasin justkui nullist pihta. Nii oligi jäänud lõpuni 1h ja mul polnud veel isegi mustand valmis. Hakkasin lõik lõigu haaval kirjutama asju puhtandisse, jättes välja palju, mis oli algselt mõttes. Valmis ma sain, aga kindlasti polnud see mu elu parim kirjand. Olen endas natuke pettunud, sest teemad anti head ja ma ei osanud seda ära kasutada. Kurjam küll!
No tehtud see sai ja loodan, et kõige halvemini ei läinud. Sisetunne on siiski väga kehv :(


Eksamile ma šokolaadi kaasa ei võtnud. :) Hoopis sellise söögikraami.
Kohupiima ma süüa ei jõudunudki, aga selle sõin pärast kodus :)

Nüüd hakkan usinasti õppima uuteks eksamiteks ja samal ajal koosatan fitlapi mõne uue retsepti ka.

Mis saab siis, kui kooli lõpetan?

Kunagi olin meeletult ambitsioonikas ja mõtlesin, et kindlasti peab minust saama piloot või arst! :D
No gümnaasiumisse jõudes ja seda teed käies, mõistsin, et ma pole nii püsiv ja ei suuda nii palju õppida, kui nende erialade jaoks vaja oleks.

Siis tuli aga minu ellu uued suunad. Hakkasin tegelema tervisliku eluviisi edendamisega ja tunnen sellest meeletult rõõmu. Nüüd olen kindel, et sama teed tahaksin jätkata ka tulevikus. :)

Uurisin ja puurisin internetis, mis võimalused mul tulevikuks oleks ja üllatusin siiralt!
Tallinna Ülikool pakub Haapsalu Kolledžis eriala TERVISEJUHT. Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži tervisejuhi eriala võimaldab omandada oskused, millega kujundada nii enda positiivset tervisekäitumist, kui ka suunata kogu organisatsiooni tervisekäitumist nõustamise ja terviseprogrammide juhtimise kaudu. Eriala õppejõududeks on oma ala tunnustatud eksperdid üle Eesti. Õppeprotsess on tihedalt seotud kolledžis vastloodud uuendusliku Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni kompetentsikeskusega. Praktikabaasidena kasutame tervisekeskuseid, spaasid, puhke- ja spordibaase, tervisega tegelevaid riiklikke ja erasektori asutusi ning ettevõtteid. Soovijatel on võimalus sooritada osa õppetööst ja/või praktikast välisriikide kõrgkoolide juures. 

Lisaks on võimalus õppida ka veel Tallinna Tervishoiukõrgkoolis TERVISEDENDUST
Tervisedendaja on erialase kõrgharidusega spetsialist, kelle tegevus on suunatud indiviidide, gruppide, organisatsioonide ja elanikkonna tervise ning elukvaliteedi arendusele. Tema tegevuse eesmärgiks on töötada tervisttoetava keskkonna ja võrdsete võimaluste loomise suunas erinevatele sotsiaalsetele gruppidele nende tervisepotentsiaali igakülgseks arendamiseks. Võimalused töötamiseks tervisedenduse valdkonnas on tervisedenduse spetsialistina maa-ja omavalitsustes, spetsialistina või projektijuhina Tervise Arengu Instituudis ja Eesti Haigekassas, spetsialistina Sotsiaalministeeriumis ning projektijuhina mittetulundusühingutes ja eraettevõtetes. Õppekava läbimisel täies mahus on lõpetanul võimalik taotleda tervisedendaja kutsekvalifikatsiooni.


Mõlemad erialad on tsükliõppega, mis tähendab seda, et saaksin veel samal ajal täiendada ennast toitumisnõustamise erialal.
No ma arvan, et need kaks eriala on midagi just mulle!
Kui sa mu blogi loed ja omad nende erialadega rohkem kogemusi, siis palun-palun-palun kirjuta mulle!

Lisaks lähen proovin Tartu Ülikooli kehakultuuri erialale ka, aga esimene eelistus see poleks. :)

Mis teie mu plaanidest arvate? Äkki on teil omaltpoolt mõni hea soovitus kõrgkoolidesse sisseastumiseks või hoopis lõpueksamite sooritamise jaoks?

Ootan igasugust tagasisidet! :) 

You Might Also Like

6 kommentaari

 1. Hei! Julgen soovitada TTÜ toidutehnika ja tootearenduse eriala. Saab tugeva keemia põhja, kohustuslike ainete hulgas on nt ka toitumisõpetus. Tegu on küll päevase õppega, kuid hästi planeerides on võimalik ka tööl või/ja täiendkoolitustel käia.
  Palju edu!

  VastaKustuta
 2. Tahtsin samuti soovitada TTÜ toiduainete tehnoloogia eriala. Tundub natuke praktilisem ning töökohtade valik kindlasti ka laiem. Sobib samuti terviseedenduseks kui ka toidutehnoloogiaga tegelevatesse asutustesse. Kindlasti palju keemiat, aga kui ise saaksin praegu uuesti bakasse minna, valiksin ilmselt selle.

  VastaKustuta
 3. Minagi kunagi uurisin võimalusi Eestis toitumisega seotut õppida ja sattusin ka TTÜs pakutava sama eriala tutvustuse peale. Uurisin tuttavatelt, kes seda õppinud/õppisid ja nad ütlesid, et see on sobib pigem toidutehnoloogidele kui toitumisspetsialiks õppijale, sest algab liiga kaugelt. Kuigi eks see annab hea põhja alla, kui ma oleks olnud 20ndates, oleks ehk isegi proovinud. Kuigi Helena teadmistega hakkab seal ehk igav?

  Annely Sootsi kooli kohta olen kuulnud ka eri arvamusi. U 8a tagasi, kui nad alles tulid, plaanisin ka sinna minna, aga siis olid nad veel Tartus ja Tallinnast Tartusse käia ei soovinud. Nüüd tundub aga, et seal käib masstootmine. Ühtlasi on mulle jäänud mulje, et seal väga konkurentsivõimelist haridust ei saa, lisaks pidi olema Sootsi arvamus (õige arvamus) ja vale arvamus :)

  Sinu nimetatutest valiksin tervishoiu kõrgkooli. Mina muidu õpiksin kuskil välismaal seda ala, aga fb-s mainisid, et sinna sa ei soovi, aga eks sul veel aega ka :) Edu valimisel!

  VastaKustuta
 4. Edu järgnevateks eksamiteks! Püüa rahulikult hingata ja peagi on möll läbi.
  Kunagi proovisin meeleheitlikult saada kehakultuuri sisse (füsioteraapiat õppima). Sel aastal proovin kehalist kasvatust ja sporti. Katseid kardan, kuid pean vähemalt üritama. Kui ime sünniks ja sisse saan, siis oleks üks unistus täitunud.

  VastaKustuta
 5. Tasub läbi mõelda, kas päriselt ka omandatud erialaga soovitud tööd soovitud kohas leida võib.

  VastaKustuta
 6. Õpin TTKs tervisedenduse erialal, kui tahad küsida midagi või pikemat ülevaadet kirjuta mulle mari4e@gmail.com :)

  VastaKustuta

Subscribe