Mündiroheline hullumeelsus ehk karavan sai liikuma!

20 juuli

Tänane postitus on küll pigem nagu memuaaride vestmine, sest möödunud nädalavahetus oli igas mõttes korralik hullumeelsus. Mingi taevane vägi tahtis me Skuupi tiimi tõsiselt proovile panna, aga õnneks meie juba alla ei anna ja leiame kõigele asjaliku lahenduse.

Jõudsime ka järeldusele, et oleme kolmekesi Jaanika ja Mirjega ikka 100% "The Powerpuff Girls" tiim! :D Isegi juuksevärv klapib!!


Alustame siis kuskilt algusest... No ma isegi ei tea, mis päeva nende memuaaride alguseks võib lugeda, aga paneme paika esmaspäeva, mil sai selgeks, et neljapäeval peab olema meie mündiroheline unistus (loe: karavan) sõiduvalmis ja minema Hiiumaale!  
Esmaspäeval oli karavan veel aga sellises seisus, et vahepeal tundus see mõte täiesti võimatu. Kui aus olla, siis tundus see mõte võimatuna ka veel neljapäeva õhtul kell 9. 

Ärge nüüd jumala eest arvake, et me seda karavani alles tegema hakkasime. Meil ootab see töömeeste kätt töökojas juba veebruarist saadik, aga kahjuks võetakse vahele karavane, kelle omanikel on välja käia kohe meeletuid summasid. Seega lükati meie armas Skuup alati kõrvale ootama. 
Saame ka sellest tegelikult täitsa aru, sest töökojas on ainult üks tööline ja kuidagi peab ka teenima raha.

Lõpuks saime aru, et pigem teha ise, kui loota teistele ja nii me hakkasimegi kolmekesi seda armast karavani remontima. Pesime ja küürisime selle puhtaks ning tõmbasime mündirohelise värviga üle. Viimasena ehtisime kere veel valgete mummudega!  

Viimasel õhtul aga koondasime kõik jõud, ning meie armas Uno ja firmaomanik tegid tööd 20h jutti, et karavan liikuma saada. :)


Alguses oli kõige suuremaks takistuseks karavani müügiluuk, mida ootasime juba nädalaid ja nädalaid. Lõpuks ei tulnud selle kohta mingit infot ja enam isegi firma ei vastanud telefonidele. Viimaks tehti luuk ise ja selleks läks aega ainult paar tundi!! Oleks siis võinud kohe sellest alustada.

Vahetasin karvanil veel ise ära rehvid ja puurisin metalli auke. Meil käis Jaanikaga töökojas ikka korralik töö. Samal ajal oli Mirje A4 suuruste nimekirjadega 2 päeva järjest poeringil, et saada kõik vajalik. 

 
Mirje ostis veel vahetult enne väljasõitu meile ka auto, millega hakata Skuupi vedama, kuid kahjuks saatsime selle kohe remonti. Kolmapäeva õhtul läksime õhtul töökojast koju lootuses, et auto saab homseks valmis ja saame neljapäeval murevabalt sõitma hakata. 

Neljapäeva hommikul (loe: väljasõidu päeval) läksime Jaanikaga jälle töökotta ja saime aru, et asjadega on ikka päris kiire. Siiski ei läinud me paanikasse ja ootasime häid uudiseid Mirjelt, kes oli teises töökojas, kus parandati meie autot.
Vahepeal tuli aga otsustav hetk ja tegime ära tooraine tellimuse, mis küündis 500-600 euroni ja saadeti Hiiumaale, seega oli meie sinna minek otsustatud. Millega ja kuidas me sinna minema hakkasime, oli veel kõik aga lahtine.
Praegu seda lugedes võib tunduda, et kuidas me küll suutsime sellise suhtumisega olla, aga me pidime lihtsalt lootma, et kõik läheb hästi. Alla andmine ei tulnud kõne allagi. Lisaks teadsime, et mingi kõrgem jõud meid siiski hoiab ja seda tunnistasimegi meie Jaanikaga, kui nägime koguaeg igal pool korduvaid numbreid. Näiteks suutis Jaanika vaadata 4-5 korda päeva jooksul kella just sellisel hetkel, kui kellaaeg oli näiteks 12:12 või 15:15 jne. Kõige suurem kokkusattumus oli muidugi see, kui kell näitas 17:17 ja akuprotsent oli samal ajal 34%, ehk 17+17=34.
Vaatasime ka inglinumbrite seletajast nendele kordustele tähendusi ja tundus, et selle järgi peaks meil kõik laabuma.

Siiski helistas meile üsna pea Mirje, kes teatas, et autot korda ei saa ja pidureid sellel hetkel ei ole. Seega muutus ühe ainsa hetkega seis selliseks, et meil polnud ei autot ega valmis karavani, kuigi Hiiumaale minek oli kindel. Nii me hakkasimegi läbi helistama kõiki tuttavaid ja sõpru ning otsima kärukonksuga autot, millel oleks ka võimsust rasket karavani vedada. Tundus täiesti võimatu missioon.
Õnneks tuli meile appi see sama poiss, kes meie oma autot parandab ja lubas meile laenata oma mikrobussi. Jah! BUSSI! 
Enne seda olime just Jaanikaga rääkinud, et sõiduautoga veel sõidab kuidagi ära, aga bussiga pole ma kunagi sõitnud, rääkimata karavanist, mis selle taga hakkab lohisema. Nii on autorongi pikkus parajad 8-9m. 
Mirje jutust saime aga alguses aru, et tegemist on tavalise autoga ja nii läksimegi rõõmsalt seda Hüüru otsima. Kui nägin, et hoovis seisab suur Volkswagen Transporter, pidi mu süda saapasäärde vajuma. Samas polnud meil ka muud valikut. Seega hüppasingi julgelt rooli. 


Enne karavani juurde sõitma asumist kirjutasin veel Jaanikale sõnumi, mille peale teine hoopis kaameks läks, sest olin ju öelnud, et bussiga ei sõida :D

Mina sain õnneks bussiga kohe sõbraks ja tegelikult polnud hullu midagi. Kõik on tahtmises kinni, aga tahtmist mul juba jagub. Eriti veel SKUUPi projektiga, sest see on tõesti asi, mida tahan teha. 

Töö töökojas veel ei lõppenud ja üsna pea saime aru, et kell 21.00 me liikuma ei saa hakata. Tööpindugi hakati sisse sättima alles 22-23 õhtul. Mina magasin veel poolteist tundi ja kui kell oli saanud 4:20 võis sõit pihta hakata. Pühkisin Statoili XL suuruses kohviga endal une silmast ja vajutasin gaasi põhja. Olgu-olgu, tegelikult liikusime "tasa sõuad, kaugele jõuad" kiirusel. :D 


Kartsin kõige rohkem praamile sõitu, aga taaskord laabus asi kenasti. Vedasime praamile isegi tekid ja padjad kaasa, seega see 1,5 tunnine sõit oli vist kõige kiirem 1,5 tundi mu elus. 

Hiiumaale jõudes vihma lahinal sadas ja meie tuju sellest natuke kehv, sest tegemist oli ikkagi väliüritusega. 

Viisime karavani oma kohale ja ise sõitsime Mirjega toorainele Kärdlasse järele. Sellel hetkel me veel ei suutnud isegi seda kogust silme ette manada. Kokku oli seda vist 250 kg kandis :D
No kujutage lihtsalt ette, et lähete poodi 500 euroga ja ostate paprikat, kurki ja porgandit. Palju saate? :D
No sellel hetkel kui seda kaubahunnikut nägin, siis tänasin südamest jumalat, et me kaubiku saime. 
Lisaks saime seal veel 2 ööd ka veeta, sest vihmaga oleks telgis väga jube magada olnud. 

Tegime ära esimesed ettevalmistused ja hetkel, kui saime luugi lahti, tuli selline paduvihm, et kõik voolas luugi vahelt sisse, sest üleval ääres ei eksisteerinud veel mingisugust tihendit. Õnneks oleme taibukad tüdrukud ja appi sai võetud vana hea MacGyveri teip, mis teenis meid ilusti kogu folgi aja. 

Esimene õhtu oli väga kehv ilm ja vähem rahvast kui lootsime. Siiski olid kõik meeletult toredad ja andsid väga head tagasisidet. Tore, et läheme inimestele korda ja eelistati süüa ikka sooja suppi ja salatit, mitte rasvas praetud pihvi. Erilise menukina läksid ka mu "kookose-chia puddingud", mida osteti lõpuks lausa 8 kaupa. Tegin kokku 7 laari, ehk umbes 140 portsjonit.  

Õhtul pärast suuri vihmasadusid tuli Jaanikal aga meelde üks üpris oluline asi...
Nimelt olime tõstnud kauba välja laadimise ajaks meie porolonist mardratsid auto katusele ja sinna need jäidki. Nii olidki need magama mineku ajaks vihmast läbi vettinud. 
Jällegi lahendasime asja lihtsalt ja loogiliselt. Tõmbasime prügikotid madratsite ümber ja sinna tekid peale. Uni oli nii magus, et ei saanud isegi midagi aru.Teisel päeval olime sööki valmis pakkuma juba hommikul kella 9st. Kahjuks oli aga telkimise ala meist kaugemal ja inimesed hommikul meieni ei jõudnudki. Õnneks osutus salat juba lõuna ajal valituks.  Õhtul meelitas rohkem rahvast kohale imeline JÄÄÄÄR, kelle igast kontserdist olen enam kui vaimustuses. Õnneks tuli seekord kontsert tasuta kätte :D
Kahjuks oli rahvast siiski oodatust vähem, seega jäi meile kätte üpris palju toorainet, mida ei saanud jätta ka järgmisteks kordadeks.
Nõme, et ilm sellise vihmase triki tegi, aga samas saime teada oma valupunktid ja murekohad. Oleks kõik need sekeldused Viljandi Folgil juhtunud, siis oleks päris hull olnud.

Ka laupäeva õhtu sai edukalt sisustatud ja magama saime jälle alles öösel kell 2.
Siis märkasime platsil aga siginat-saginat ja saime aru, et kokku korjatakse voolujuhtmeid. OOTA!! VOOLUJUHTMEID!! Meie karavan vajab ju voolu, sest külmikud õhust ja armastusest ei tööta!! 

Nii oli oht, et oleksime jäänud ilma ka toorainest, mis muidu oleks külmikus säilinud järgmise ürituseni. Ega siis midagi, külmikuuksi me ei paotanud ja õnneks külm püsis neil koju jõudmiseni sees.

Lootsime saada pühapäeva hommikul 8:30 praamile, kuid kõige kiiremal hetkel otsustas streikima hakata meie karavani ühenduskonks! 
Täiesti lõpp, haagis ei haakunud lihtsalt auto konksu taha, sest mingi süsteem oli lihtsalt kinni kiilunud. Aeg aga tiksus ja külmikud sulasid.  
Sellel ajal, kui Mirje üritas hipist habemikuga kärukonksu parandada (loe: peksis konksu kiviga ja kivi läks ka pooleks) , käisime meie Jaanikaga tanklas, et osta generaatorile, mida me veel kordagi kasutanud polnud, õli ja bensiini, sest kes teab, kauaks me seal Hiiumaal veel kükitama oleksime pidanud.

Õli valimine võttis ka aga kauem aega kui lootsime, sest me ei teadnud, mis õli sinna sisse läheb. Nii me lugesimegi Olerexi müüjatädiga koos saksa keelset kasutusjuhendit, et asi välja selgitada. Väga kannatlik tädi oli, sest me juba rääkisime talle eelnevatest "üleelamistest" :D

Kui me tagasi jõudsime oli hipivend juba püksid jalga saanud ja kiviga peksmise lõpetanud. Jah, ta tuli meile aluspükste väel appi :D :D

Lõpuks tuli välja, et vajutada tuli üht pisikest nuppu ja konksu saigi lihtsalt konksu otsa. Oh seda eelnevat jamamist :D
Üritasime seda generaatorit ikkagi käima saada, aga kahjuks ei õnnestunud meil seegi. Kütus millegi pärast ei pumbanud ja tõmba mis sa tõmbad, käima see ei läinud. Õnneks suutis meie hipimees konksu ära parandada ja hakkasime praami järjekorda sõitma, endal külmikud sööki täis.

Kui sadamasse jõudsime, nägime, et järjekorras pole kummalisel kombel ühtegi autot. Kella vaadates saime aru, et kell on 10:00 ja praam on väljumas. Tegime sadamatöölisele silma ja õnneks lasti meid veel kiirustades praamile. Kahjuks aga mu karavan ei liikunud nii kiiresti, kui nad oleksid seda soovinud. :D
Kui me poleks sellele praamile saanud, oleks tooraine olnud metsas ja järgmine oleks tulnud alles 11:45. No ma usun tõesti, et keegi juhib meie tegemisi nii, et kõik laabuks.

Suunaga Tallinna poole sõites möödus meist nii mõnigi auto, kuid üks juht näitas hoogsalt näpuga meie karavanile. Meie veel naersime autos, et ehk näitas kui äge ta meil on, aga oh ei! 
Tähelepanelikumalt tahavaatepeeglisse vaadates nägin, et meie müügiluuk oli täitsa lahti ja nii me lasime teadmata kaua mööda maanteed lahtise luugiga ringi :D 

Jäime siis tee äärde seisma ja leidsimegi hetke ise ka söömiseks. No küll on mõnus, et tervislik toit käepärast võtta. Tegin salatid kokku materjalist, mis olid meil GN-nõudes valmis hakitud ja no supermaitsvad said!Lõpuks jõudsime ikka õnnelikult tagasi Tallinnasse ja jagasime omavahel natuke toorainet ära, mida edasi säilitada ei saanud. 
Mina muidugi küpsetasin osadest porganditest mõnusa koogi ja 1 kast porgandeid läks täna veel ka loomaaeda loomadele maiustamiseks. :)

Muide, lõpuks saime töökojas generaatori ka tööle :D Me lihtsalt ei vajutanud Hiiumaal enne käima tõmbamist ON nuppu sisse :D  Naised......

Nii lõppeski meie esimene reis Hiiumaale :)

Tore, et saime nii head tagasisidet ja inimesed võtsid meid rõõmuga vastu.
Kui sa tahad meie supervahvat karavani oma silmaga näha ja maitsta minu valmistatud salateid ja magustoite (ilma suhkruta), siis tule nädalavahetusel Pärnusse! :)
Laupäeval pesitseme "Rõõmsate laste festivalil" ja pühapäeval oleme juba Pärnus Aia tänaval Galerii Centrali Moealleel.
Kui sinna ei jõua, siis alates järgmisest nädalast vurame ringi mööda Tallinnat ja alates neljapäevast pesitseme Viljandi Folgil! :)

Skuupi asukohtade kohta näed rohkem infot meie Facebooki lehel ---- https://www.facebook.com/skuupfood/?fref=ts

Kui näed meid sõitmas, siis tee kindlasti pilti ja jaga seda oma instas/facebookis, kasutades hästagi #skuupfood, nii garanteerid endale magusa üllatuse. :)


SKUUPIMISENI! :)

PS! SAIN ÜLIKOOLI SISSE!!!
You Might Also Like

17 kommentaari

 1. Supppper Tublid:) Edu kallid Teile kõigile:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kallid sulle ka! :) Loodan, et chia-seemnetele tuleb peale seda nädalavahetust juba uus tellimus :D

   Kustuta
 2. Niiii tore lugu! Kindlasti hea meenutada kunagi :) Mis üritustel teid veel sel suvel leiab?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Meenutame veel lastelastelegi :D
   22-24 juuli oleme pärnus
   28-31 juuli Viljandi Folk
   5-7 august Pärnus
   13-14 Augustiunetus Pärnus
   Muudel aegadel Tallinnas :) Jälgi kindlasti meie facebooki lehte :)

   Kustuta
 3. Oleks vaid rohkem sinusuguseid hakkajaid. Lausa fantast lugeda. Jõudu ja jaksu!

  VastaKustuta
 4. Oleks vaid rohkem sinusuguseid hakkajaid. Lausa fantast lugeda. Jõudu ja jaksu!

  VastaKustuta
 5. Appi :D ausalt, appi! Lugesin ja vist hoidsin hinge kinni, et mis nüüd siis edasi sai :D Megatublid olete! Ja no see kirjutis siin, tõesti..nagu mingit ulmepõnevat raamatut oleks lugenud. Sellised sekeldused. Müts maha ja edu edaspidistes tegemistes ja kui Tallinnas kohtan Skuupi, tulen kindlasti sööma!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Juhhuuu! Kõiki salateid saab ilma lihata ka :)
   Aga no meiegi jaoks oli see nagu seiklusfilm. Mõtlesime koguaeg, et mis nüüd järgmisena võiks "pekki" minna. Lõpuks aga kõik laheneb ikkagi kuidagi moodi ja võibolla olidki asjad nii mõeldud, sest see buss meie auto asemel oli jumala õnnistus :D

   Kustuta
 6. Te olite Hiiu Folgil nii vahvad ja toredad! Alustades visuaalsest kuvandist, toitudest ja smuutidest kuni teie enda positiivse suhtumiseni välja! Palju jõudu ja jaksu teile edaspidiseks! :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh sulle armas Kadi! :) Annan need head sõnad ka tüdrukutele edasi :)

   Kustuta
 7. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 8. Uudishimust - kust see nimi skuup tuli? Tagurpidi puuks :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Salat, supp, smuuti! Ehk kolm S'i ehk S kuubis ehk Skuup :D
   Ja inglise keeles on scoop see lusikas millega komponente ka võtta saab :)

   Kustuta
  2. Ja kui palju värsket süüa, siis juhtub see tagurpidi sõna ka :D

   Kustuta
 9. Kas saaksid avalikustada mõne toidu hinnad, mida Skuup pakub (salat...smuuti)? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Külmad salatid 5,50
   Soe salat 7
   smuuti 3,5
   supp 3

   Kustuta

Subscribe