Kuidas eluke veereb?

10 august

Hei!
Kummardus kõigle, kes ei ole veel minu suhtes alla andnud ja ootavad mu postitusi! :*
Kallid-paid teile!

Tegelikult on nii, et viimane kuu möödus nii kiiresti, et ei jõudnud vahepeal silmagi pilgutada. Ikka veel koosneb hetkel mu elu neljast peategelasest karavan, raamat, jooksmine ja igatsus. Praegu neid kirja pannes tundub, et mu elu on kole igav, aga kõik need on väga massiivsed ja ajamahukad asjad.

Mõtlesingi, et oma hommikupudru kõrvale kirjutangi kuidas mul täpsemalt läinud on ja mis ma üldse teinud olen. Kuigi pean tõele au andma, selle 3 nädala jooksul on juhtunud minu jaoks niivõrd palju, et raske isegi alustada. No teeme ikka proovi ;)


TOIDUKARAVAN SKUUPRattad muudkui veerevad ning veerevad ja kes muu neid veerema paneb kui mitte meie! :)
Oleme juba käinud 2 korda Pärnus kui ka Viljandi Folgil ning taas igas kohas saanud kätte ka oma õppetunnid.


Pärnus Rõõmsate Laste Festivalil läks meil üle ootuste suurepäraselt. Festival ise oli väga toredalt korraldatud ja lastele oli nii nii palju tegevust. Festivalil osalejate emotsioonid paistsid kõigil olema väga positiivsed.
Siiski ei olnud meie jaoks kõik nii lilleline kui oleksime lootnud. Olime enda meelest varunud küll kahe päeva tooraine, kuid siiski juhtus nii, et müüsime ennast pärastlõunaks juba täiesti tühjaks. Salati ja smuuti järjekord ei tahtnudki lõppeda ja sellega me ei osanud küll arvestada.
Nimelt olime koos Uulitsa gurmeeburgeritega ainus soolase toidu pakkuja terve festivali peale ning inimeste kõhtu magusad vahvlid ja jäätised ei täitnud, seega leidsidki nad tee meieni.
Saatsime kõigepealt poodi Mirje ja hiljem ka 2x Jaanika elukaaslase. Samuti tõttas meile appi Jaanika ämm, kes aitas meil ruttu vajalikke asju ette hakkida. Nii tulimegi oma trammist eluga välja ja õhtu laabus kenasti. :) 

Meil käis külas isegi Tuuli Matthisen blogist http://toiduteemal.blogspot.com.ee/ ja tegi ühe vinge pildi ka! :) 


Lisaks olime kohal ka Viljandi Folgil, kus kostitasime inimesi pikniku- ja ökotoidu alal. Päris toidualale meie oma nina ei pistnud. Ja hea, et seda ei teinud, sest oleksime seal kärsatanud šašlõkihaisu käes vist täitsa haistmisvõimeta jäänud.
Muidugi ei pääsenud me sealtki "puhta nahaga", sest lisaks halvale ilmale pidime oma karavani parkima ka halvale pinnale, mistõttu olime ükshetk omadega üpris vildakad.  Siis kutsusime appi tugevad mehed, kes aitaksid karavani jalgade alla panna mingid lauajupid vms. Muidugi otsustas üks mees hakata oma rammu näitama ja hakata keerama karavani jalga, mis oli niigi viimse piirini keeratud. Juhtus aga see, et ta murdis selle jala lihtsalt ära. :D Niiet lõpuks seisis meie karavani üks nurk puupakul.
Lisaks kostitas meid tugev vihmasadu ja ikka veel polnud meil luugil tihendit, mistõttu vooderdasime oma tihendit toidukile ja McCyveri teibiga ning ehitasime smuutitopsidest vihmaveerenni. No sellised meistrimehed me oleme :D
Siiski tegime me just seda, mis meile meeldib ja me tunneme sellest rõõmu! :)
Nii valmib meie hitiks osutunud "Soe salat grillitud köögiviljade, kinoa ja halloumiga".

Muidugi saabusime pühapäeval ka Weekend festivaliga samale ajale paigutatud Pärnu Maitsete Uulitsalt. No selle festivaliga võin öelda, et hullumeelseid vigureid seal tegema ei pidanud ja kõik sujus suurepäraselt. Meil on ikka super tiim! Jaanika ja Mirje on vist kaks kõige vahvamat ülemust ja inimest kellega koos tööd teha! :) Kallid-paid teile :*
Pärnu Maitsete Uulitsal klõpsas meist pildi aga mu iidol ja kõige lemmikum toidublogija Ragne Värk blogist http://www.kokkama.ee/  Nii, nüüd sain karavani jutuga ühelepoole! :)
Muide, reedel oleme me võibolla Telliskivi Loomelinnakus ja laupäeval taas Pärnus! :)

RAAMAT

Oh seda raamatut, oh need unetud ööd Photoshopis "tuunides", oh need küpsetamised ja oh need pildistamised. Meeletu aeg, meeletu vaev!
Ära jumala eest vabatahtlikult kokaraamatut hakka kirjutama, kus kõik retseptid peavad olema tasakaalus ja identse kaloraažiga! ;)
Igal vabal hetkel küpsetan ja arvutan ja siis veelkord küpsetan. Vahepeal pildistan ka ning siis kirun, et pilti ei saanudki. Ning kui tuunima hakkan, siis avastan, et oh, kui okei pilt tuli. Minule siiski "okeist" pildist ei piisa. Samas ei saa ma ka ajada taga mingit perfektsust, sest minu võimalused pildistamisel on piiratud ning olen veel päris algaja. Üldse hulljulge enda õlule ka raamatu fotod võtta. ;)

Kindlasti ei jää ma rahule päris kõikide piltidega, aga siiski võin enda üle parajalt uhke olla. JOOKSMINE


Jooksutrennidest teen kohe suurema ja põhjalikuma postituse! :)

IGATSUS JA ELU!
Esimene kuu aega on juba üksi mööda saadetud. Poleks uskunudki, et üksi elamine võib nii harjumatu olla. Igatsus tõstab iga päevaga järjest rohkem pead ja õhtul voodisse magama heita, ilma, et kellegagi saaks oma päevast rääkida või kedagi kaissu võtta on päris kurb. Eriti masendav oli üksi kinno minna. Tegin meigi ja panin juuksedki üles. Pärast kino oleks nii tahtnud minna kohvikusse istuma või jalutama. Mina selle asemel istusin autosse ja sõitsin koju tagasi, et võtta taas meik maha ja üksi magama minna. 

Ainus asi, mis mind veel erilisesse masendusse vajumast tagasi hoiab on see, et vaba aega mul peaaegu üldse polegi ja seega ei jõua ka liiga palju mõelda.  

Lisaks on muutunud ju täielikult ka mu elukorraldus. Enne jagasin oma rahakotti Siimuga, kes teenis normaalset palka ja elasime ilusti ära. Nüüd pean teenima ise, et maksta oma uue korteri üür, kõik maksud ja toit. Õnneks on mul ka armas ema, kes aitab, kui väga vaja.
Näiteks eile oli pärast üüri maksmist mu pangaarvel 2 eurot. Sounds like fun?? 

Õnneks olen ma oma korteriga enam kui rahul! No tõesti super lihtsalt :)
Asukoht on kohe Stroomi ranna ääres, seega meri umbes 300 m kaugusel. Peaksin ainult mainima seda, et merre ma ujuma ei lähe, sest mul pole sellega kõige paremad suhted. Siiski ei ütle ma ära mere ääres jooksmist, sest Stroomist läheb Rocca Al Mare poole nii võrratu kergliiklustee.

Lisaks veel 100m kaugusel Stroomi keskus ja muud poed ka max 5 mini kaugusel. 

No vaadake ainult seda kööki :)Selle kolme nädala jooksul oli ka Kuperjanovis külastuspäev, mis pigem raskendas olemist, sest see oli nagu kiusamine. Lastakse korraks kokku ja siis pead jälle kurva näoga hüvasti ütlema.
Viisin Siimule kooki ja magusat, sest tema 25. juubel vajas ka veel tähistamist.
Sisse sai küll juba 10.00, kuid jõudsin 10.15 ja selleks ajaks oli järjekord juba nii pikk, et istusin (loe:seisin) seal pool tundi.


Lõpuks sain väravatest sisse ja jäin Siimu ootama. Kõik poisid tundusid selles vormis nii ühesugused ja isegi kõnnak sama. Lõpuks siiski ta tuli ja ma ei suutnud ennast taltsutada ja lihtsalt jooksin ta poole ja hüppasin sülle, endal pisarad mööda põski voolamas. Süda värises sees nagu esimesel kohtumisel. :)Muidugi kasutasin ma Võrus olles võimalust ära ja käisin pärast lõõgastavat massaaži ühes eriti coolis kaltsukas, kus ma alati lahkun kotitäie riietega. Ka seekord skoorisin sealt 20  euro eest seeliku, 3 kleiti ja püksid. :) No super! :) 
 

 


 


Tegelikult on ka mul üks probleem tervisega, aga sellest juba pikemalt siis, kui ma arsti juures ära käin. :)

Praegu sain vist kõik kirja, mis ma tahtsin. :)


Juba järgmise postituses teen juttu oma jooksutrennidest ja kui selle kohta on ka mingeid spetsiifilisi küsimusi, siis võib vabalt need siia alla kommentaardesse potsatada. :)


Teie Helena :)
You Might Also Like

19 kommentaari

 1. Nägin sind Pärnus toimetamas. Oled ütlemata tubli ja tegus tüdruk! Tuult tiibadesse ja don't look down! ;)

  VastaKustuta
 2. Lõpuks ometi üks postitus. No kaua võib! :D
  Toidupildid on ju üliarmsad. Mõnusad piisavalt hubased vms :) Sorri, ei oska paremini kirjeldada.
  Ootan juba raamatut :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Lõpuks ometi sain maha istuda ja kirjutada jah :D :D
   Ja kusjuures olen tõesti sellist hubast tunnet tahtnud piltidele anda. Seega pole nii erksaid värve ja heledat tausta. :)

   Kustuta
 3. Tekkis positust lugedes mitu küsimust. Kuna olen Sinu tegemisi kaua jälginud siis uurin kõige pealt, kui palju on umbes Sinu pudru kaal valmis kujul? Su lähedased on küll väga õnnelikud et saavad nii palju maitsvaid küpsetisi nüüd mekkida!!:) (mina ilmselt sööks ennast lõhki). Jaaaa korter on fantastiline....ilmselt kuu üür on üsna kõrge või millisesse hinnaklassi see võiks jääda?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Valmiskujul pudrukaal jääb 600-700g juurde :)
   Kahjuks elan ma üksi ja seega ka külmkapid kooki täis. Vahel suudan kellelegi sokutada, aga vahel ka mitte. Hetkel ma ei taha ühtegi kooki näha ka :)
   Maksan korteri eest 330 eurot+ kommunaalid :)
   Väga soodne hind sellise korteri kohta. Eriti veel, et olen selles esimene elanik ja absoluutselt kõik täiesti uus :)

   Kustuta
  2. Oh, ma elan sul lähedal, võin kooki mekkima tulla küll kui üle on :D

   Aga piltide kohta - mulle meeldivad väga, sul on väga hea käsi kompositsiooni loomisel :) Ainuke, mis vajaks parandamist, on valgus, aga eks see meie oludes olegi keeruline kui lisavalgust ei kasuta :(

   Kustuta
 4. Väga inspireeriv postitus! :)
  Kaunis hing oled.
  Aga küsiks ka, et kus too kaltsukas end Võrus peidab? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Asub Swedpankist üle tee olevas majas nurga peal ;)

   Kustuta
 5. Mis Põhikoolis sa käisid? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Käisin ühes väikeses maakoolis nimega Kääpa Põhikool :)

   Kustuta
 6. Sul on endal auto nii noorelt? :) Kus autokoolis käisid ja kaua lubade tegemine aega võttis?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Auto sain endale veebruari kuus sellel lihtsalt põhjusel, et elasin 35 km Tallinnast väljas ka millegagi oli vaja kooli ju igal hommikul käia, sest bussiliiklust seal polnud.
   Autokoolis käisin Võrus ja tegin lube suvel, seega võttiski aega umbes 3 kuud. :)
   Ühtegi eksamit ei pidanud 2x tegema, seega läks ka kiiremini.

   Kustuta
 7. Ma pole ühtegi raamatut vist kunagi ootan nii suure huviga, kui sinu kokaraamatut. Palun hoia kindlasti raamatu progressi ja ilmumise aja osas meid kursis! :)

  VastaKustuta
 8. Apppi Helena, kus saab sellise hinnaga üürikat Tallinnas???Otsin ise ka hetkel, aga kv.ee ei paku alla 400.-eriti midagi. Kas said korteri tutvuste läbi või lihtsalt õnn naeratas?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Õnn naeratas... Otsisin korterit alates mai kuust ja hoidsin õe ja Siimuga koos koguaeg silma peal..
   Järsku tuli see kuulutus üles ja helistasin juba hommikul kell 9 maaklerile.

   Kustuta
 9. Hei! Mis programmi sa piltide töötlemisel kasutad? Ja mis kaamerat? :) Mina üritan ka oma toodetele ise fotosid teha ja tean, kui keeruline see on (kui puuduvad teadmised ja kogemused nagu mul). Aga sinu pildid on väga ilusad. Ise olen siiani Picmonkey ja Canvaga hakkama saanud, aga võtan hoogu, et mingi korralik programm ära õppida.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hei! Kaameraks on Nikon D5000 ja töötlemiseks kasutan Adobe Photoshop Lightroomi :)

   Kustuta
 10. Sisimas kihelen juba Su raamatut ostma!! Nii tahaks ka Sinu endaga juttu puhuda!! Kas tuleks ka raamatuesitlus kusagil poes kõnealla? :)
  Palju edu ja jaksu Päiksekiir!

  VastaKustuta

Subscribe