Kuidas ma juustest ilma jäin?

05 juuli

Jäin üleeile reaalselt pooltest oma juustest ilma. Ei, ei, nad ei langenud välja ega midagi, vaid lihtsalt käärid lõikasid neid salke päris hästi. Olin juba 4-5 aastat hoolega oma juuksed kasvatanud, sest põhikooli lõpus otsustasin, et ei viitsi enam lühikeste juustega olla. Olin lasteaiast kuni põhikooli lõpuni lühikeste juustega olnud. Vahel vist kasvasid õlgadeni, aga siis lasin jälle 1:0 teha. 
Igatahes, mul oli teisipäevaks pandud juuksuriaeg. Tavaliselt käin seal lihtsalt otsi kärpimas ja tukka lõikamas, kuid mul on juba mega ammu isutanud jälle üks lühike soeng. No ikka selline hästi lühike ja kift nagu siin alumisel pildil.


No ma tegelikult olen selleks juba 2 aastat aega võtnud, aga ma arvan, et mu nägu on liiga ümar ja täiskuu sellise soengu jaoks. Kuigi J väidab mulle, et pole, aga no mis tal muud üle jääb väita, eks :D 
Rääkisin sellest soengust juba üleeelmisel juuksuriskäigul ka oma armsale juuksurile ja siis ta iga kord ootab mind hirmunud silmadega, sest kunagi ei tea, millal ma tulen ka tahan juuksed maha ajada. 

Ja siis ma juba päris pikalt olen oma juustega hädas. Polnud neil ei vormi ega kuju, jäid igalepoole ette, olid sorakad ja kui ma neid patsi ei pannud, krunni või lokke ei teinud, siis ei kõlvanud nad kuhugile. Õnneks on mind õnnistatud suhteliselt paksude juustega, seega neid ikkagi oli. Ja välja kukkus ka neid palju, seega juuksekarvu oli igalpool, kui harja oma juustest üritasin läbi sikutada. 

Nii ma siis jõllitasingi esmaspäeva õhtul peegli ees ja mõtlesin, et ma tahan midagi muud. Aga siis tuli meelde, et pühapäeval sõidame J'ga Alatskivile juubelile, kus näen esimest korda J sugulasi ka, seega peaks ju ikka esinduslik välja nägema ja igasugused siilikaks ajamise trikid jäävad seekord ära. Läksingi veel magama pettnud mõttega, et jälle pean ainult laskma otsi kärpida ja koju tulles pole arugi saada, et 1,5h juuksuritoolis olen veetnud. Käin seal pmt ainult raha eest pead pesemas.



Teisipäeval ärkasin kärsitult üles ja käisin jooksmas. Niii nii tüütu oli see pats peas ja kippus joostes segama. Siis teadsin, et kurja, pean ikka midagi teistsugust tegema! Ja mõte oli olemas. 
Mõtlesin, et jätaks eest pikkuse umbes samaks, nagu on ja laseks tagant lühikeseks võtta, et selline pikem ja järsem bobikas. Niiet, kui vastu tuled pole alguses aru saada, et tegelikult täitsa poisipea kuklapealt ja lokke saan ka keerata veel. Mõeldud-tehtud. Asusin pinterestima veel tund aega enne juuksurit. J'le ma muidugi ei öelnud, mida ma teha tahan. Lihtsalt andsin teada, et mul on idee ja loodan, et tuleb välja. 

Astusin enesekindlalt salongi uksest sisse ja ütlesin Joannale, et täna on mul talle üks palve. Vaesekesel läksid silmad suureks ja oli valmis kõige hullemaks, kuid siiski rahustasin maha ja näitasin pinterestist oma ideed. Muidugi pidime kärpima natuke ka eest, sest muidu oleks üleminek liiga järsk olnud ja poleks väga ilus jäänud. Olin siiski nõus, sest saingi katkistest otstest ka lahti. 
Joanna veel küsis enne lõikamist, et kaua ma olin seda juuste maha lõikamist planeerinud ja soengupilte otsinud. Kiitsin peale, et otsustasin juuksed maha lõigata kõigest tund enne tema juurde minekut. Just nii emotsiooni ajel tegutseja ma olengi :D Kui mingi mõte tuleb, siis kohe pean teostama ka.
terve hunnik juukseid


Lõpptulemusega olen ise väga väga rahul. Nii hea ja kerge on olla. Muidugi pean harjuma sellega, et lokke pole enam nii hea keerata ja krunni ei saa pähe teha, aga samas tasus nii ära. Kuna elumuutused on niigi, siis tuleb ka välimust muuta, eks. Ja juuksed kasvavad alati tagasi, kuigi mul kasvavad nad üpris aeglaselt, aga siiski. Terve elu on ju ees. 


*trummipõrin* 

Ja tulemus on teie ees!!! 

otse juuksuritoolist


lokki keeratult

Ja sirgelt

Enne


Mis teie uuest soengust arvate? Kas oli väärt muutus? 

PS! Tahtsin veel hästi hästi tänada oma armast juuksurit Joannat. Tõesti nii armas ja andekas tüdruk. Tore, et ta leidsin. Kes tahab ka 15 eurtsi eest sellist lõikust, siis minge Tuuletuka noorjuuksurite salongi.



You Might Also Like

2 kommentaari

  1. Minumeelest superkift muutus! Vaatasin juba instagramist, kui storysse lisasid, et mega ilus :D

    VastaKustuta
  2. Ma ise olen ka lühema juukse lainel just- juba aastake on isutanud. Lasin kuu aega tagasi lõigata ca 10 cm lühemaks ja järgmine juuksuriskäik lasen veel lõigata (kuna suvel nagunii päike kuivatab juukseid ja siis jätsin midagi veel alles enne, kui juustepikkusega õlgadest ülesse poole jõuan).
    Su soeng on lahe, aga omast kogemusest sellises lõikusega mäletan, et hooldada on päris keeruline, kui loomulikku lokki/lainet on ka. Koguaeg oli taga mingi imelik laine ja ees keerasid juuksed nii nagu ise tahtsid. Aga kui viitsid vaeva näha juustega, siis on ilus küll :)

    VastaKustuta

Subscribe