Kuidas ma külmateraapias käisin

31 august

Istun täna palavikuga kodus nagu Miki ja loodan, et kirjutan nüüd kohe siia mõne tubli postituse valmis ka, juhuks kui mu kuri laiskus peale tuleb. Olgu olgu, tegelikult pole niiväga laiskust midagi, aga kui ma õhtul töölt jõuan, siis tahaks ainult teki sisse kerida ja oodata, et keegi mind söödaks. Õnneks J on nii armas, et teeb mulle söögi valmis, kui ta enne koju jõuab. Näiteks üleeile oli menüüs mereandidega biryani ja safraniga mango-maasika smuuti. No mida veel osata tahta. Söömiseks pidin ikka ainult teki alt välja ronima.

Ah, mis ma valetan.. Täielik motivatsioonipuudus on ja kuidagi ei saa peale seda kuud aega ringi jooksmist oma tavapärast rütmi ka sisse. Ja üleüldse on viimased 2 nädalat olnud marukehva olla, palavik on viimased nädal püsinud, aga ma pean ka seda osati ignoreerima. Eile saatsime ka armsa Jaanika ära Taani lennule ja järgmised 2 aastat veedabki ta seal kognitiivset semiootikat õppides. Nüüd saame Mirjega kuidagi sõprade ja Jaanika kaugabiga Skuupis hakkama. Eks näha ole, mis saama hakkab. Igatahes loodan, et mu kehv enesetunne möödub ja suudan ka kuidagi produktiivsem olla. 

Ostsin endale eile lausa kalendermärkmiku, kuhu saan kellaajaliselt oma päevaplaani üles seada, et oleksin vabadel päevadel nii produktiivne kui võimalik. Noh, põhimõtteliselt võiks ka ju puhata, aga siis mul tekivad alati ulmelised süümekad. Nii tegingi septembriks esialgse põhiplaani valmis ja igal hommikul saan enda päeva "to-do listi" paika panna. Nii olin ka tänaseks seadnud endale eesmärgiks 10-12ni blogi kirjutamise ja seda ma ka teen. Ah, mis ma pikalt tühjast-tähjast lobisen, tahtsin hoopis järgmises postituses niisama lobiseda. Tegelikult oli mul plaanis rääkida ühest projektist, millest osa võtsin enne seda, kui reisile läksin ja tohutu motivatsioonipuudus ja õudne olek peale langes. 

Nimelt Buduaar pakkus mulle välja võimaluse käia Cryo21 külmateraapias. Võtsin heameelega pakkumise vastu, kuna külmateraapia pidi mõjuma hästi nii tujule, kaalule kui ka üleüldisele tervisele. Ja mis mul ikka kaotada on. No okei, seda üleliigset on ümber puusade ikka päris ohtralt :D
No igatahes räägin nüüd teile natuke siis natuke sellest. Ise olin ma alguses üliskeptiline, aga tundub, et päris udu nad ikkagi ei ajagi. Teraapiat viidigi läbi Cryoclinic salongis, kus oli ülimalt armas ja soe vastuvõtt. :)

Krüoteraapia on siis tegelikult keha rakkude viimine madalamale temperatuurile. Rasvarakkude temperatuur viiakse 34 kraadi pealt 8 kraadini. Sellel moel kutsutakse esile rakusurm ja surnud rakud väljuvad lümfiringe kaudu, mistõttu on korralik veejoomine pärast protseduuri äärmiselt vajalik. Nagu teada, siis kaalulangetades ei kao ka rasvarakud kuhugi, vaid lähevad lihtsalt tühjaks, sellepärast ongi rasvapolstri uuesti kogunemine nii kerge. Krüoteraapia aitab väljutada ka need surnud rakud. 

Alguses arvasin, et tegemist on sellise külmakambriga, kuhu sisse astuda ja siis seal 3 minutit olla, aga tegelikult on tegu lokaalse massaažiga, kus murepiirkonnaga tegeletakse pool tundi. Alguses määritaks peale spetsiaalset geeli, et nahk ei kahjustuks, kuna masina enda otsik on -10 kraadi. Minu arvates on see geel ise külmem, kui massažiotsik. 

Kuna lasin endale massaaži teha kõhu peale, siis mõõdeti kõigepealt ära nabaümbert algne mõõt. Seejärel hakkas juba massaaž pihta. Terapeut oli ise nii armas ja jutukas, seega pool tundi möödus ülihelikiirusel. Ma ise olin küll äärmiselt skeptiline kogu selle protseduuri suhtes, aga peab ütlema, et asi toimis. Esimesel korral kadus kõhult 2 cm ja kohe istus kleit ka kõhuümbert paremini. Tegelikult rasvarakud veel lõhustuvad peale protseduuri kahe nädala jooksul. J ütles kodus mu algse ekstaasi peale, et "külmas tõmbub kõik kokku". Aga minu õnneks oli ka järgmiseks protseduuriks (2,5 nädala pärast) need 2 kaotatud cm'd ikkagi läinud ja uuel protseduuril kadusid järgmised kaks. 

algne mõõtude võtmine


Foto: Vanessa Jalakas

Foto: Vanessa Jalakas

Mõõt 1. protseduuri lõpus

Hästi naljakas oli see, et hakkasin Cryo21 teraapiaga samal ajal tarbima ka Enzymedica seedeensüüme. Ma ei tea, kas asi oli ainult krüoteraapias või ensüümides, või hoopis nende kahe koosmõjul, aga nii kergelt, nagu ma ennast juuli kuus tundsin, pole ma ennast ammu tundnud. Kõht oli koguaeg okei ja mitte midagi ei valutanud ega vaevanud. Muidugi vaevasin sellega aga J't, sest kuna keha ei hoidnud vett kinni ja kogu paistes tunne oli kadunud, käisin ka vetsus reaalselt iga 1-1,5h järelt. Saaremaal puhkamas käies ei saanud muud teha, kui vetsu otsida või metsa vahel istuda. Nii naljakas, aga samas oli tõesti mõnna olla. :) Kui teisele seansile läksin, siis terapeut ka kohe ütles, et ma säran nii eredalt kohe. Ja kui ma ennast juba hästi tundsin, siis oli tuju ka nii meeletult hea. 


Pidin kohe oma hea enesetunde jäädvustama ka. No pole mul viga midagi.


Enne reisi oli aga nii palju magamata öid, et andis natuke enesetundes ka tunda ja pärast reisi keeras enesetunne täitsa tuksi. Nüüd istun siin viimased 2 nädalat nii, et iga jumala päev on kehva olla ja palavik ka veel kaelas. Igatahes tegin teile reisil võrdluspildi ka samas pesus, mis enne esimest teraapiaseanssi. No mingi vahe ju on. Vähemalt sentimeetrites küll. No igatahes olen ma teraapiaga rohkem kui rahul ja tegelikult vajaks jalad ka korralikult tegelemist. Eriti tagantpoolt. Aga no protseduur ise on megalt kallis, seega pean ootama, et kuhugi kullapaja otsa satuksin, enne kui teiste piirkondadega lähen ka tegelema, aga vähemalt nüüd võin oma skeptilisuse nurka visata. Tõesti soovitan, kui vähegi rahakott kannatab ja lubab. Ja terapeudiga rääkides tuli ka välja see, et krüoteraapia on ka meeste seal ülimalt populaarne. Nii positiivne, et mehed ka oma välimuse ja tervise eest hoolitsevad, sest krüoteraapia ei aita mitte ainult sentimeetreid kaotada, vaid 
see ka: 
 • Aitab nahka noorendada (ka näol)
 • Aitab akne korral ja ühtlustab naha pigmenti
 • Vallandab nn. "õnnehormoone". 
Täpsemalt Cryo21 teraapia kohta leiad infot CryoClinicu kodulehelt. :)You Might Also Like

2 kommentaari

 1. Heii!!
  Mis kalendermärkmikuga on tegu? Tundub hea nädalavaatega, millist oleks endalgi vaja :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Heipa!
   Tegemist on PaperBlanks märkmikuga. Ostetud RahvaRaamatust. Hind oli kuskil 20 eurot :)

   Kustuta

Subscribe