Trennihooaeg algas kah!

08 september

Täitsa lõpp kui kiiresti võib üks päev lihtsalt mööda minna. Alles oli hommikul kell 6, kui silmad lahti tegin ja nüüd hakkab kell 9 poole lähenema. Sain just oma ahjukõrvitsa ja kana mugitud ja sättisin ennast mõnusalt blogisse kirjutama. Ega ma homme ja ülehomme enam jõuagi, sest Skuupiga Buduaari Turule minek. 

SEB maraton on ka juba pühapäeval ja oi kuidas mind väike kadeduseuss sees närib, sest tahaks ju nii väga ise ka minna jälle jooksma. Ma isegi mõtlesin, et võiks uuel aastal minna, aga ma kuidagi ei suuda selle jooksuga  uuesti alustada. Nii demotiveeriv on joosta nüüd pea 1-2 min kilomeetrit aeglasemalt, sealjuures surres, kui alles eelmisel aastal samal jooksin nagu lennates. Ja jooksmisel on nii oluline ka normaalne kehakaal, sest mida väiksem kaal, seda kergem joosta. Aga ma keeldun lihtsalt ennast kaalumast ja mingit kaalu üldse jälgimast. Pigem vaatan mõõte. Tegelikult ju nii tahaks uuesti jooksu nautida ja joosta. Ei tea, kas peaks hakkama juba talvel vaikselt mingit põhja laduma ja uuesti jooksusamme tegema, sest pole ju pea aastajagu jooksnud. Kah jooksja!
Septembrikuuga alati spordisaalid hakkavad jälle elama ja kihama. Ja ma pole isegi seda oma silmaga veel vaatama jõudnud, sest minul hakkas seekord trennihooaeg teisiti. Alustan sellest, et täna on mu kann nii valus, et isegi vetsupotipeal valus istuda. Uuuuuhh.. sellist magusat lihasvalu pole juba ammu tundnud. Niiet trennihooaeg sai edukalt avatud! 
mina täna :D

Nimelt on mul sügiseseks trennihooajaks uued plaanid. No mis Helena see oleks, kui ta jälle midagi uut ei prooviks ja hulluseid ei tee. Järgmised 3 kuud hakkan ma käima hoopis EMS treeningus. Jah, just seesama, kus pannakse sulle kostüüm selga ja lastakse impulsse kehasse. Mõni kirjeldab seda kui elektrišokki, aga minu arvates oli täitsa mõnus vaheldus. 

Minuga võttis ühendust Angela HAF Treeningstuudiost. Olin nendega juba varem kursis, sest kui korraldasin Omniva tervisenädalat, siis tahtsin Angelat kutsuda Jumpingu trenni andma, sest treeningstuudios on see kift trenn ka olemas. Tookord jäi aga diil inimeste vähese huvi tõttu pooleli, aga siiski polnud Angela mind unustanud, mis on temast tõeliselt armas ja tore. Nii me ühel päeval kokku saimegi ja otsustasime minu peal natuke EMS treeningut proovida. 

Kes veel ei tea, mis EMS treening endast kujutab, siis elektri-impulsside saadetakse teatud võimsuse ja sagedusega lihastesse. Nende impulsside tulemusena lihased kontrakteeruvad ja neisse tekib pinge. Täpselt nagu jõutreeningus harjutusi tehes, aga kui jõusaalis võime veeta oma 1-2h, siis EMS treening kestab ainult 20 minutit ja üks trenn võrdub 2-4 tavalise treeninguga, seega ülimalt intensiivne. 

Alguses Angela tutvustaski mulle natuke klubi ennast ja mulle ääretult meeldis nende suhtumine. Nad pooldavad kogu tervislikku eluviisi, mitte ainult trenni. Lisaks avaldas mulle muljet see, et igasse klienti suhtutakse pühendumusega, et tagada maksimaalne areng. Nad ei võta kunagi 2te inimest koos trenni, sest EMS on väga individuaalne, sest elektri-impulsse peab reguleerima vastavalt inimesele. Ja isegi igal treenitaval on oma riietusruum, nagu WOW!!!

Lisaks hoiatas mind Angela selle eest, et treening on väga intensiivne ja üle 1-2 korra nädalas seda teha ei võiks. Lisaks küsis, kas ma teen veel mingit trenni, sest kui EMS'i teha 2 korda nädalas, siis keha ei  jõua nii palju taastuda, et teisi trenne täisintensiivsusel juurde saaks teha. Siiski võiks olla üldiselt aktiivne ja liikuv. 

Foto: HAF Tallin Facebook
No mina alguses ei suutnud uskuda, kas üks 20 minutiline trenn saab üldse tunda anda, aga pidin tõdema, et trenn oli tõesti lihtsalt jõhker. Alguses anti mulle selga must liibuv trenniriietus (püksid,pluus), mille pidi panema täiesti alasti keha peale. See kõik on muidugi suur pluss, sest ise oma trenniriideid kaasaskandma ei pea ja isegi pesemisasjad ja rätik on seal olemas. Liibuva kostüümi peale pandi märjaks tehtud juhtmetega vest ja jalgade/käte ümber tõmmati sellised rihma moodi asjad. Ühesõnaga nägin enne trenni algust välja nagu sardell ja kuskilt punnitas ikka midagi välja. Ma loodan, et iga korraga punnitab järjest vähem. ;)

Hmmm... impulsid... Mõni ütleb, et on valus, mõne jaoks ebameeldiv, aga ma isegi ei oska kirjeldada seda tunnet, kui impulsid lihastesse tulid. Selline natuke naljakas, aga samas mõnus ja isegi nagu masseeriv. Mulle tunne igatahes meeldis, olen ka massaažides olnud sellise tugevama ja valusama massaaži austaja... khkhmm.. kõlab nagu mingi fifty shades of grey 😄

Trenni ajal näitab treener ette erinevaid harjutusi, mis tunduvad nii lihtsad, et tunduks nagu poleks sellest mingit tolku. No näiteks pigistada kahte porolonist väikest palli. No mis lihaseid sa sellega niisama treeniksid. AGA OMG, te ei kujuta ette, kui läbi see trenn võttis. Higi voolas peale esimest 5t minutit, nagu oleksin jooksnud just ennast hingetuks ja jalad värisesid, nagu oleks 100 kükki seljataga. Väga kirjeldamatu ausalt. Aga nii mõnus oli! Ei mingit kahte tundi jõusaalis rassimist ja personaaltrenn iga jumala kord. Pean vabandama, et esimesest trennist pilte ei ole, sest õppisime alles harjutuste õiget tehnikat ja isegi oli raske kõike hoomata ja jälgida. Selle eest tuleb järgmine kord J tegema profikaameraga trennist pilte ka! 

Ja ma tõesti ei uskunud, et see trenn nii läbi võtab. Nüüd ma saan aru, miks seda ei tohi teha rohkem kui 2 korda nädalas. 

HAF Tallinn Facebook
Koju jõudes rääksin muidugi trennist J'le ja ka sellest, et seda kasutatakse ka taastusravi eesmärgil. Kuna J on 190 cm pikk, siis ta selg annab pikkusest ikka tunda ja ta pole kuigi lihastrenni inimene ka. Juba tema peenikestest jalgadest võib öelda, et mehele jooksmine meeldib. Loodan, et minu järel jooksmine ka 😄

Ma ei tea küll kuidas see õnnestus, aga J oli kohe tahtmist täis ja HAF treeningstuudio saab endale kohe uue kliendi ka. Jõusaali ei suutnud ma kuidagi moodi talle pähe määrida. Aga ma usun, et peale esimest trenni ei suuda ta kohvitassi ka suurest lihasvalust käes hoida, aga eks see näha ole. Ma annan tema trennidest ka siin ikka märku. Nii huvitav on mul endal ka jälgida, kuidas tema peal see trenn töötaks, eriti kui lihasmassi väga ei eksisteeri.  

Aaa.. unustasin veel selle, et peale trenni sai ennast visata ka massaažitooli, mis on väidetavalt Eesti kõige uuem ja ma usun, et ka uhkem massaažitool. Ohsaissand kui mõnus see oli. Mu värisevad koivad sai kõik läbi kruditud. 

Mõtlesin, et teen ka endast iga nädal pildid, et oleks nädalate kaupa järjest võrdlusesse panna. 

Lähen nüüd esmaspäeval uuesti ja siis ole näha, kas seekord on trenn väljakutsuvam ja kuidas lihased ennast tunda annavad. Praegu küll on triitseps, selg ja tagumik hullupööra valus, kuigi tegelikult mulle lihasvalu täitsa meeldib. Kuidagi selline magusvalu nagu ennist mainisin. 

kujutan ette Angela nägu, kui ta mu valusatest lihastest praegu loeb :D


You Might Also Like

1 kommentaari

  1. Endal on ka mõtteis seda proovida ja jõusaalile juurde lisada. Kuna hetkel nii kiired ajad,et jõusaali jõuab soovitust vähem, siis otsingi mingit alternatiivi,mis natukenegi seda puudujääki päästaks.Ootan huviga edasisi lugusid :)

    VastaKustuta

Subscribe