Kas seksuaalsus on tabu?

15 veebruar

NB! Kui sa arvad, et seks on tabu ja midagi millest ei peaks avalikult rääkima, võid selle postituse juba nüüd ja kohe kinni panna.


Arutasime just mõni õhtu tagasi J'ga seksuaalsusest ja sellest, kuidas paljud inimesed sellest nii meeletult rääkida pelgavad. Siis nägin ma järgmisel päeval ka pikka arutelu Malluka facebookis sellest, kuidas üks blogija Linda kirjutas avalikult oma kirglikust elust. Lugesin siis neid kommentaare ja hoidsin pead kinni. Selline tunne, et seks on siin maailmas täielik tabu ja lastega naised on ühtäkki nunnadeks hakanud. Ma reaalselt ei kujuta ette, kus siis need järgmised lapsed sinna perre tulevad, kui normaalne voodielu on kõrvale jäetud ja jumalast häbiasi.  Miks ma sellest üldse siin blogis juttu teen, kuigi tegemist on terviseblogiga. Jah, seksuaalsus on vägagi tervisega seotud, eriti just vaimse tervisega. 

Kui ma teraapias käisin, siis küsis terapeut kohe, kuidas on lood minu seksuaalsusega. Ma võin käsi südamel öelda, et sellega on kõik ideaalses korras. Aga kui naistel on madal enesehinnang või väär minapilt, kannatab ka selle all nende seksuaalsus ja seejärel ka juba suhe oma kaaslasega. 

Seksuaalsus käib kaasas inimesega alates sünnihetkest ja ma ei näe põhjust, miks see peaks olema tabu teema, millest rääkida. Minu arvates on lausa vajalik selle kohapealt avameelne olla. Olgu, minu peres ei olnud mitte kunagi sellised jututeemad päevakohased, mistõttu ei tahtnud ma ka sellest kunagi oma ema/vanematega arutada. Ja kallid vanemad, ei ole enam 20-aastaselt lapselt mõtet küsida, et "kas sa seksid ka?" "Või kas sa kondoomi kasutad?" Kui sa pole oma elu jooksul varem suutnud nendel teemadel vabalt suhelda, siis on see nüüd veel eriti ebamugav. 
Mu eelmises suhtes oli seksuaalsuse ja kõik sellega kaasnevad teemad kuidagi tabud. Okei, kuigi seks oli omal kohal, aga otse konkreetselt rääkimine mitte. Kindlasti oli see seotud ka sellega, et ma lihtsalt polnud harjunud sellest rääkima. Toon näite, kondoom=see, tampoonid=need, päevad=need, seks=see, peenis=see. Katsu sa siis aru saada, kui üks ütleb teisele: "Kas sa neid ostsid?" Mida siis täpsemalt? Tampoone või kondoome? :D 
Näiteks mul on sõber Risto, kes ikka tavatseb otsekoheselt küsida seksi-teemadel küsimusi. No näiteks, mis mulle kõige rohkem meeldib, või mida ägedat te proovinud olete? Minul panid mingi aeg alati sellised küsimused suu kinni. Ei osanud kohe, mida vastata. Nüüd võin temaga vabalt nendel teemadel rääkida.
Tegelikult on nii oluline noortel olla avameelsed, sest kui ei julge isegi piire seada ja partnerile öelda, et kasutame ikka kondoomi ka, siis on asjad väga halvasti. Alati peab julgema oma vajadustest rääkida.

Aga praegu on kuidagi kõik teistmoodi ja harjumatult teistmoodi. Kodus räägime asjadest, nii nagu on ja seksuaalsus pole kunagi asi, mida häbeneda. See on normaalne elu osa. Samuti ei häbene me J'ga musitada-kallistada-kudrutada preili juuresolekul. Tegelikult lastele on see äärmiselt oluline ,kuidas nende vanemate omavaheline seksuaalne-klapp on. Eriti vanuses 0-3 eluaastat. Sellest kujuneb välja ka tulevikus lapse enda vabam olek ja arusaam kirest, armastusest ja seksuaalsusest. 

Nii tore, et lõpuks on hakatud ka sellest rohkem rääkima. Pean erilise kummarduse tegema Epp Kärsinile, kes on selle teema oma südameasjaks võtnud, et inimesi rohkem harida. Ka J käis just yoni massaaži koolitusel ja minulgi lingam massaaži koolitusele peatselt minek.  

Normaalne seksuaalelu on äärmiselt vajalik nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele.
Näiteks lingam massaažiga aitab ravida enneaegset seemnepurset, erektsioonihäireid, eesnäärmevähki ja -põletikku. Yoni massaaž aitab jällegi naisel ravida depressiooni, valulikke menstruatsioone,aitab vabastada seiskunud energia ning juhtida see üle terve keha, mille tulemusel vabaneb stress ja negatiivsus. Lisaks suurendab see vitaalsust jne jne jne. Ma võiksingi neid asju siia kirjutama jääda.

Ja minu arvates on seksi juures äärmiselt tähtis emotsionaalne side, mitte ainult see, et rautaks nii kõvasti kui võimalik. Seks võib olla lihtsalt paitused või suurem läheduse jagamine. Peaasi, et see sulle meeldiks ja tekitaks head tunnet nii sinus kui ka partneris.

Kas te teate, miks üldse vibraatorid leiutati? 
1880-ndate aastate Inglismaal, kus paljud kõrgema klassi naised olid sunnitud külastama oma perearsti seoses depressiooni ja hüsteeriaga. Patsientide stressi vähendamiseks oli arstil välja töötatud omamoodi teraapia, mis sisaldas manuaalset naiste stimulatsiooni. Arsti kohuseks kujunebs leevendada rikaste naiste stressi orgasmiga, mida nende mehed ei suutnud neile pakkuda. See intiimne massaaz kujunes väga efektiivseks, aga arstid olid naiste pidevast rahuldamisest juba nii väsinud, et mõeldi arstide töö parendamiseks välja vibraatorid.

Epp Kärsin on öelnud hästi: Naine kes öösel karjub, see päeval ei vingu.

Reaalselt, ma ei imesta, miks ka Eestis nii paljud naised on pidevalt depressioonis ja kaagutavad seal perekooli foorumites kõige üle. Inimesed on lihtsalt seksuaalselt rahuldamata ja nii lihtne see ongi.

Ja siis ma lugesin seal malluka kommentaariumis neid vauguvaid emasid, kes kaagutasid, et küll need lapsed segavad ja küll see, teine, kolmas asi segab ja lõppudelõpuks ei tahagi ma oma mehega midagi teha. Lisaks irvitati selle öise seksi üle, millest Linda oma blogis rääkis.

Naised, lõpetage see pidev näägutamine oma meeste kallal ja üleüldse koguaeg. Jesper Parve ütles sellekohta väga naljakalt. Naised, mis te arvate, keda te mehele meenutate, kui te pidevalt näägutate. Jah, nende ema. Ja siis te panete mehed tundma jälle nende 15-aastaste poistena, kelle kallal ema koguaeg võtab. Aga on üks asi, millele te ei mõtle. Näita mulle meest, kes ema panna tahab? :D


Aga dadahhhh!! Nüüd peaksid sõbrad, tuttavad, sugulased häbist maa alla surema, sest Helena hakkab kohe enda voodielust rääkima.

Ükski laps pole vabanduseks, et mehe ja enda jaoks ühtegi intiimset hetke ei leia. Korralik voodielu on igas suhtes lihtsalt kriitiliselt vajalik.  Elame hetkel 2-toalises korteris ja preili on enamus ajast meie pool. Ega me siis seetõttu 2-3 nädalat intiimsuseta ei ole. Siis tulebki vahel öösiti magamistoa uks kinni panna ja üksteisega lähedust jagada. Tavaliselt ikka lapsed öösiti magavad ja nende uneaeg algab ka varem, kui täiskasvanutel, seega ma leian, et tegelikult ei ole raske üksteise jaoks natuke aega leida.
Samamoodi nädalavahetusel koos duši alla minna, kui laps multikaid vaatab. Korraks uks lukku ja lõbu kui laialt. Samuti õnnelikum ja tervem suhe ning tuju ka hea.

Need, kes öise nahistamise kohta silmi pööritasid, pole vist kunagi ise öösiti unes midagi "toredat" näinud ja siis unesegasena oma kaaslasega kõike seda jaganud. Pärast selliseid öid saab hommikusöögi lauas, meelalt teise käest küsida: "Mis sa täna öösel head unes nägid?" või "Aita meenutada, kas see reaalselt juhtus, või oli see uni?"
Linda pole peast põrunud nümfomaan, nagu keegi kommentaariumis nimetas, vaid täiesti terve seksuaalsusega inimene.  Need, kelle jaoks tundub seks tabu olevad, on peast haiged.

Seega palun palun! Pöörake oma suhtes üksteisele tähelepanu ja seksuaalsus ei ole tabu teema. Nii olete ise õnnelikumad ja tervemad, ning suhe toimib ka nagu kellavärk. Seks ei ole ju pelgalt laste tegemiseks. See on suhte vundament ja annab meile tiivad ning tervise.


You Might Also Like

14 kommentaari

 1. #UniOnTerviseks ja Kogu aeg* kirjutatakse lahku

  VastaKustuta
 2. Kusjuures oleneb täitsa lastega perest. Meil ka lapsi ja tihti on nii, et meie jääme enne magama, kui lapsed. Oleme küll pannud muusika mängima ja ukse kinni aga ikka keegi ronib ukse taha ja see tekitab ebamugavust. Meil lapsed lihtsalt nii uudishimulikud.
  Aga kui meil nt pingeline aeg, mees pikalt tööl olnud ja füüsiliselt läbi, mina vaimselt läbi lastega jagelemisest ja ülikooli õpingutest, siis on kohe näha, et vähese seksi tõttu on meil mehega kohe pingeline olemine. Lisaks minul nt aitab hea seks peavalude vastu. Hea seks annab õnne hormoone kehasse, mis viib igasugused hädad ära.
  Usun, et seksist rääkimine on tabu ka sellepärast, et mitmed teevad kähkukaid, kuna mehel probleeme nt varase seemnepurskega ja kuna ei taheta naist hellitada, siis naine ei saagi sellest kähkukast midagi ja siis ei ole ka isu. Sellepärast tasubki võtta kasutusele erinevaid mänguasju ja tegeleda teineteise hellitamisega.

  VastaKustuta
 3. Kõigega nõus.
  Lähen siinkohal võib-olla teemast kõrvale, just sellest osast, et kuidas normaalselt üksteist nautida ka siis kui laps majas. Aga teema on huvitav.
  Linda on ise tunnistanud, et tal on raske meestele "ei" öelda. Ka võhivõõrastele. Kui terve selline käitumine on? Mina ta blogi lugenud olen, siis on ka mul sõna "nümfomaan" kuklas tuikand, aga mitte halvaga. Inimene tunnistab, et tal on "probleem" ja käitub "ebatervelt". Seega minu küsimus: mis piirini on seksuaalsus normaalsuse piirides ja millal on asi haiglane?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Minu arvates on seks haiglane siis, kui see on muutunud sõltuvuseks, nagu ka narkootikumisõltuvus ehk pole vahet mida ja kellega teha. Peaasi, et seks.
   Minu arvates on seksil palju emotsionaalsem väärtus ja ma ei kujutaks ette, mingit suvalist üheöösuhet, sest ma ei saaks sealt vaimselt midagi.

   Kustuta
 4. ma ei hakka oma nimega kommenteerima :D aga minu meelest ei tohiks lapsed tõesti segavaks faktoriks olla :) laste uni on sügav :D ja mul on kolm last, nii et noh, ma tean :D Kui tahta siis saab alati! Meil on küll seks aastatega järjest ja järjest paremaks läinud ja tõesti tõsi, et kui naine öösel karjub siis päeval ei vingu :D :D :D Tead, miks see teema veel tervise alla kuulub? Mina irvitan mehele, et anna mulle üks raske trenn ja oi kuidas ma koju tulles meest tahan :D Ta naerab vastu, et sp ta mul nii palju trenni lasebki teha :D :D :D
  Ole tubli Helena :) Vb lingham koolitusel kohtume :) Ma üritan ka sinna saada kohta

  VastaKustuta
 5. Kiitus niivõrd julge ja avameelse postituse eest! :)
  Küsiksin ka, et kuidas sina nt beebipillidesse suhtud, seda just ka tervise seisukohalt? Kas pooldad või pigem mitte? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina beebipille ei poolda ja leian, et hormoonid pole asjad, millega hooletult ringi käia ja nendega lihtsalt mängida. Minu isiklik arvamus on see, et pillid on keha puhas mürgitamine. Kondoom ajab asja väga hästi ära ja kui on kindel partner ja laste tulekut ei karda, siis saab ka vahel ilma hakkama. :)

   Kustuta
 6. Mina olen üks nendest, kes võib hakata silmi pööritama, kui jutt seksile läheb. Ei, ma ei arva, et seksuaalsus oleks tabu - küll aga võib seda teemat väga labaselt käsitleda. Ja tihtipeale nii tehaksegi. Sinu välja toodud Jesper Parve ja Epp Kärsini sõnavõtud mulle antud teemal üldse ei meeldi. Nemad jätavad seksist mulje, nagu see oleks naise kohustus mehe ees; midagi, mis sõltub ainult naisest (sest mehed tahavad ju koguaeg!). Minu elus pole ükski mees olnud nii primitiivne, et saab ainult "keretäie keppi" (klassikuid tsiteerides) ja ongi elu ilus. Seks on partnerite sünergia jaoks väga tähtsal kohal, kuid ainult naise vingumisele ma seda ei taandaks. Sinu postitus oli aga adekvaatne, intelligentne ja mõnusalt arutlev. Seksist võiks alati sel toonil rääkida.
  Mis puudutab Lindat, siis väike kõhedusejudin tabas ka mind. Uues suhtes võib une pealt sisenemine ju romantilisena tunduda, kuid pikas perspektiivis lõhnab see kahtlaselt. Arvestades neiu kogemusi ära kasutamisega, ei kõla selline seksuaalelu just kuigi tervislikult. Seks on tähtis, kuid konsensus kõige tähtsam.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Olen sinuga täielikult nõus! Seks pole ainult "keretäis keppi" ja kindlasti pole seks naise kohustus. Pigem peaks olema mõnus sünergia partnerite vahel ja kui emotsionaalne klapp on tugev, võib seks olla ka lihtsalt mõnus paitamine ja hellitamine. Mina olen õnneks praegu sellises suhtes, et seks annab ka mulle emotsionaalselt nii palju rahulolu, et vahel tikuvad lausa pisarad silma, sest olen nii õnnelik ja tänulik.
   Arvan, et üheööseks ei anna vaimule mitte kunagi seda, mida annab seks armastatud inimesega. Ja just selline seks, mis meeldib mõlemale ja kus on paika pandud mõlema partneri piirid ja vajadused.

   Kustuta
 7. Kui mees kodus siis me seksime tihti. Igal võimalusel, igal pool. Naudime teineteist igati. Meie jaoks ei ole seks tabu. Me räägime sellest. Arutame mis ja kuidas seksida võiks. Ka seksi ajal ei ole me tummad laibad. Mina isiklikult olen väga häälekas ja ma ei häbene seda. Miks ma peaks vait olema kui mul on hea ja ma seksi terve oma kehaga naudin? Samuti on ka minul mitu vibraatotit jne. Ei, mitte sellepärast, et mees ei suudaks rahuldada. Need on selleks, et vahest veidi vürtsi lisada. Mulle meeldib kui mees neid minu peal kasutab. Mind nendega õrritab ja lõpuks ise minuga vahekorda astub. Ja see ei ole vabandus, et lapsed jne on takistuseks.
  Meil on kolm last. Nad kõik on veel väiksed. Tahavad palju tähelepanu ja tegelemist. Aga mul on alati oma mehe jaoks aega ja kunagi pole ma nii väsinud, et seksida ei jõuaks. Ei, me ei tee laste ees. See oleks haiglane. Aga õnneks meil lastega vedanud. Kui nad multikaid vaatavad siis nad ei kuule ega näe midagi. �� Ja nagu öeldakse, et naine peab olema köögis kokk, seltskonnas daam ja magamistoas lits. ���� Kui mees on rahuldatud ja kodus kõik hästi siis ei lähe mees ka mujalt otsima.

  VastaKustuta
 8. Väga hea ja avameelne postitus!!!
  Õnneks olen ka ise sellises suhtes, kus seks on üliolulisel kohal. Minu ja mu partneri jaoks ei ole mitte miski tabu ning räägime kogu sellest maailmast täiesti vabalt. Samuti on meil terve suur sahtlitäis igasuguseid lelusid ja nänni ning samamoodi - mitte sellepärast, et mees ei suudaks mind rahuldada (või vastupidi), vaid need annavad lihtsalt nii palju särtsu ja fun'i voodielule juurde. See on lausa imelik, kuidas inimeste jaoks selliste toredate asjakeste kasutamine justkui millegi puudumist näitab või häbiväärne on. Ausaltöeldes on mul sellistest inimestest väga kahju, sest ise ei kujutaks mitte iial ette, et seks on tavaline tuim teki all nühkimine. Mul on ülihea meel, et mu praeguses suhtes on selline voodielu, millele mõeldes tuleb endalgi kananahk kergelt peale ja ma ei kujutaks enam ettegi, et see teistmoodi oleks (varasemates suhetes on selline "okei" seks olnud pigem, aga sellist klappi mis praegu kindlasti mitte). Suhteliselt sageli käime ka mõnes erootikatoodete poes, kus siis omale uusi ja lõbusad mänguasjakesi koos valime. Kui ma oma sõbrannaga kord sel teemal vestlema sattusin ja talle ütlesin, et meil neid toreidaid lelusid on ikka pehmelt öeldes palju ja ta selle peale vastas, et ta pole oma mehega kunagi mitte ühtegi vidinat proovinud (koos oldud üle 10a), siis...noh, sisimas hakkas ikka väga kahju, sest nende suhtes pole särtsu enam julgelt üle poole koosoldud ajast. Ja siis vaatadki kõrvalt, kuidas inimesed tegelikult ise vegeteerivadki kehvas suhtes, aga valehäbi ei lase seda ka ise põnevamaks/vallatumaks muuta. Kahju.
  Mida aeg edasi, seda rohkem muutub seksi juures tähtsamaks kvaliteet, mitte kvantiteet ja seda on väga tore kogeda, et koos oldud ajaga läheb seks ainult paremaks ja seda peamiselt ühel põhjusel - me võtame selle jaoks kasvõi vägisi aega ja RÄÄGIME omavahel, mida kumbki tahaks proovida, kas vahepeal on tekkinud mõni uus ja huvitav fantaasia jnejnejne.
  Ühesõnaga olen Sinuga täiesti samal arvamusel, et seks on kindlasti suhte juures väga väga olulisel kohal ja sellest rääkimine ei tohiks juba ammu enam häbiasi olla.
  Edu teile! :)

  VastaKustuta
 9. Ma olen põhimõtteliselt nõus, aga elus on erinevaid perioode. Kui peres on beebi ja/või väikelaps, ei ole ilusat teooriat alati lihtne praktikasse rakendada.
  Sinu kasulaps tundub olevat juba koolilaps? Sellisel juhul on elu tõesti nagu lill. Ise ootan ka seda aega.

  Hetkel on minu seis selline, et kodus on väikelaps, kes nüüd juba õnneks magab terve öö (sellele eelnes KAKS AASTAT magamatust, st 10 äratust öö jooksul), ja lisaks veel alla aastane beebi. Beebi magab öösel 40 minuti kaupa, see tähendab, et mina magan 40 minuti kaupa. Äratus on hommikul kell 5-6 vahel. Lisaks veel päevane sehkendamine.
  Ma tooks võrdluse: võta endale korraga 5 kutsikat ja tegele nendega aktiivselt; öösel sea iga tund äratus ja tee iga kord elamisele ring peale. Kui viitsid, võta endale mõned töö- ja koolikohustused ka, et lõbusam oleks. Poole aasta pärast räägime uuesti :D

  Loomulikult on hea seksuaalelu kriitilise tähtsusega, aga mind ajas koolilapse võrdlemine beebide ja väikelastega veidi marru, sul ju sellega isiklik kogemus puudub. Enamasti minnaksegi siis lahku, kui lapsed väikesed, sest selline äärmine kurnatus paneb terve mõistuse sõitma. Enne lapsi ei tülitsenud me 5 aasta jooksul mehega üldse, olime nagu vastarmunud. Pärast kahte last... pingutame kõvasti, et mitte lahku minna. Paari aasta pärast on ehk üksteisele jälle normaalselt aega. Praegu anname endast lihsalt parima võimaliku.

  VastaKustuta

Subscribe