Millega sina nõusid ja pesu pesed?

23 veebruar


Hei kõigile!
Teate, mul läheb hästi. Hõljun veel peale esimest Holistika instituudis olnud koolipäevi ikka sellises positiivse energia uimas, et ei taha isegi sellest välja tulla. Nii vahva, nii tore ja 1000% minu koht. Aga räägin teile sellest juba eraldi postituses, sest nii paljust on rääkida. 

Täna on mul siin blogis jutustada ühest teisest teemast. Siinkohal on mul ka nii hea meel, et sügisel blogi nimemuudatuse ära tegin, sest nüüd saan rääkida reaalselt tervest oma elust, mitte kelkida ainult kaaluteemade ja spordi ümber. Elu on ju palju enamat ja isegi minul on nii tore lugeda teiste blogijate igapäeva elust, mitte ainult sellest, kas ja kui palju nad täna trenni tegid või sõid. Ma muidugi ei tea kuidas teiega lood on. Võibolla käite te ka siin ainult seda lugemas. :D

Igatahes võtan täna teemas kodukeemia. Ma pole küll mingi zero-waste elustiili järgija või ka hull öko-šmöko inimene, aga viimasel ajal on erinevate inimestega rääkides tulnud teemaks kodukeemia mõjud. Alles käisin oma kunagises põhikoolis ja rääkisin ühe õpetajaga pikalt teemal, kuidas kodukeemia tervisele mõjub. No alates allergilistest reaktsioonidest nii limaskestadel kui nahal, lõpetades uimasuse ja karmimatel juhtudel isegi vähiga. Tegelikult on päris hull keemiakokteil, mida me oma kodu koristades iga päev kasutame. 

Eile isegi vaatasin ühte saatelõiku sellest, kuidas koduviimistlemiseks kasutatud vahendid mõjutavad samuti kodus olevat õhku ja mõjutavad tervist. Päris hirmus on tegelikult mõelda, mis faktorid meid tegelikult haigeks teevad. Ma kunagi ei ole mõelnud sellele, kuidas seinas olev värv mind mõjutada saab. Oeh, tundub, et ükskõik mida me ei teeks, ikka sureme ära. :D

Tagasi kodu koristamise juurde tulles siis, kunagi oli mul komme kasutada toodeid, mis lõhnasid hästi tugevalt ja olid ilmselt ka väga kanged, ehk mida rohkem, seda uhkem. Üks kiiks oli mul see, et armastasin kloori lõhna, mis hästi kangete puhastusvahenditega kaasas käis. Tekitas kohe sellise "puhtama" tunde. Mida aeg edasi, seda rohkem olen hakanud vaatama, millega ma näiteks oma nõusid pesen, sest tegelikult jääb mingi osa vahendist ikka nõude külge. Fairy't ei kasuta ma juba aastaid ja mul tekitab lausa külmavärinaid, kui seda kuskil kraanikausi serval näen. Lisaks on mul hästi tundlikud käed ja alati valisin Sensitive märgistusega tooteid. Sama üritasin teha ka riiete pesemiseks mõeldud vahenditega. Pesugeel/pulber oli alati sensitive ja lõhnatu, aga siis valasin hunniku ülilõhnastatud pesupehmendajat alati juurde, sest mulle meeldis, kuidas pesu peale pesemist lõhnas. 

Natuke aega tagasi kirjutas mulle Mayerist imearmas Piia Mai, kes tahtis mulle saata testimiseks Mayeri tooteid. Ma olin suure hurraaga nõus, sest Mayeri on just see firma, kelle puhastusvahendid mul on olnud aastast aastasse kodus olemas, aga siiani polnud ma veel mõndasid asju proovinud. Kõige naljakam on see, et see kodukeemia teema tiksus mul ammu kuklas, sest viimasel ajal pettusin nii paljudes toodetes ja keemiline lõhn hakkas rõvedalt vastu. Ja kui sa midagi väga soovid, siis hakkab elu ka sinna poole minema, ehk minuni jõudis 2 kastitäit Mayeri tooteid- 1 mulle ja 1 kellegile teist. Seega isegi kui Mayeri poleks mulle oma tooteid saatnud, oleksid need niivõinaa oma tee mu blogisse leidnud, sest on olnud siiani mu ühed lemmikud. 

Äramainimist väärib ka kindlasti see, et Mayeri on täitsa Eesti ettevõte ja kuigi mina nii hullult seda zero-waste teemat ei jälgi, siis keskkonnasõbralikkus on alati tore. Näiteks meil Skuupiski on kõik topsid-karbid biolagunevad. Seega oligi hästi tore teada saada, et 
 • Mayeri tootmine toimub kõik rohelisel energial, kasutusel on päikesepaneelid ja oma katlamajas toimub ülejäänud energia tootmine hakkepuidust.
 • Pesupulbri ja nõudepesutoodete kartongid 100% taaskasutatud materjalidest tehtud.
 • Tooted on biolagunevad. 
 • Neil on isegi oma jäätmejaam. Kogu prügi sorteeritakse ja pressitakse kokku, müüakse tagasi. Võimalusel ka taaskasutatakse-
 • Mayeri eelistab kohalikke tarnijaid ja pet taara toodetakse ise tehase kõrval, et vältida õhutransporti.
 • Põhitooted on ökomärgistatud, toodete keskkonnamõju on kontrollitud. Ökomärgistest omame EU Ecolabelit ja Nordic Ecolabelit. Ökomärgised on keskkonnasõbralike toodete eristamiseks mõeldud vabatahtlikkuse alusel väljastatavad märgised. Ökomärgis antakse erapooletu institutsiooni poolt tootele või teenusele, mis vastab ökomärgise andmise kriteeriumidele. I-tüübi ökomärgise väljastamisel on arvestatud kogu toote elutsükliga (sh tooraine, tootmine, pakendamine, kasutamine, utiliseerimine jne). Enamasti on I-tüübi ökomärgistel lai tooterühmade valik ning igale tootele või teenusele on ekspertide poolt välja töötatud nõuded.
 • Tooted ei sisalda loomseid produkte ning pole testitud loomade peal.
Minu arvates nii tore. Ühesõnaga kui oleksin üleni öko-šmöko, siis ma hüppaks mitu korda rõõmust lakke ja teeks veel salto ka. Nüüd, kui pesu sees on ka preili riided, pean eriti vaatama, et hullu keemiat ei kasuta ja vahendeid üle ei doseeri.Õõõh, tegelikult ma vihkan nõude pesemist ja heameelega veeretaks selle ülesande kellegi teise kaela, aga kuna ma seda ikka igapäevaselt tegema pean, sest ma ei taha, et J koguaeg nõudehunniku otsas elama peaks, siis valin alati vahendi, mis mu kätele ka liiga ei teeks. 

Sensitive nõudepesu vahend Tõin selle kohe siin esimeseks, sest on olnud juba aastaid üks minu lemmiktooteid. Neil on tegelikult mitu erinevat Sensitive nõudepesuvahendit, aga minu arvates on kõik väga meeldivad. Ei kuivata käsi ja lõhab meeldivalt, mitte vängelt. Mul tavaliselt paneb Fairy lõhn pea valutama lausa.  Ja vahutab nuustiku peal üpris kaua, seega ei pea peale igat taldrikut uut laadungit nuustikule kallama. Rasva lahustab ka ilusti pottidel, pannidel ära, seega toimib ülihästi. Oli ja on ka tulevikus mu lemmiktoode köögis.

Nõudepesumasina pesugeel

Pilt Mayeri kodulehelt


Naljakas on see, et kuigi mul on kodus nõudepesumasin, ei pese ma sellega väga tihti nõusid. Üheks põhjuseks oli ka see, et ma vihkasin seda vänget lõhna, mis näiteks Somati või Finishi vedelik nõudele külge jätsid, eriti toidukarpidele. Minu arust on kõige hullem see, kui teed just programmi lõpetanud masina lahti ja siis lööb sulle see keemiapahvakas näkku ja ninna. Mul paneb alati pea ringi käima ja siis on üpris jube mõelda, et pean nendelt taldrikutelt ka veel sööma. 

Mayeri kastist leidsin aga ühe armsa rohelise pudeli, kus oli sees nõudepesumasina jaoks mõeldud pesugeel. Jällegi ökomärgisega toode ja esimese hooga vahendit nuusutades, lõhnas see täitsa naturaalselt. Geel üleüldiselt on nõudepesumasina jaoks hea valik, sest tabletti kasutades, pole sul võimalik vahendit doseerida, aga geeli puhul saab masinasse panna täpselt nii palju geeli, kui doseerimisjuhend ette näeb, või kui palju on vaja. Lisaks on tihti tablettidel ümber vesilahustuv kile, mis tegelikult ei pruugigi 100% ära lahustada ja siis need kilejäägid jäävad nõudele, masinasse, torudesse jne. Seega pole ime, et mingi aeg masin umbes on ja ei pese. 

Üllatusin positiivselt, kui pärast Mayeri geeliga nõude pesemist ei löönud seda lõhnapilve näkku ja nõud olid ka täiesti puhtad. Minu poolt 10punkti!! :) 

Sensitive üldpuhastusvahend


Jällegi toode, mis on olnud kasutusel juba aastaid nii kodus kui ka Skuupis. Ülimugav kasutada ja teeb tööpinnad, riiulid jms. superhästi puhtaks. Lisaks pole vaja pindu pärast üle loputada. Kuna ta ei sisalda ei lõhna- ega värvaineid, siis täiesti lõhnatu ja naturaalne toode. Kahekümne käega soovitan- teeb koristamise mega mugavaks ja kiireks. 


Köögi ja nõude juurest liigume nüüd riiete juurde. Minu arvates on nii oluline valida riiete pesemiseks kvaliteetsemad tooted. Mõelge, teil on need riided vastu nahka ja paljudel tekibki just valest pesupulbrist igasugused lööbed ja punnid kehale. 
Ma olin nendest hullumeelselt lõhnavatest pesupehmendajatest lausa sõltuvuses. Kõik pidi lõhnama ja mida rohkem lõhnas, seda parem. Ma kippusin alati vahendeid ka üle doseerima, aga ühel korral maksis see mulle valusalt kätte ja nii ma nüüd alati jälgingi paki täpselt koguseid, mida sinna masinasse lisan. Nimelt pesin jälle pesu ja viskasin pessu ka oma armsa halli kleidi, mis oli üübermugav ja mõnus. Kannan seda pea koguaeg kodus ja siis kui näiteks on vaja cateringe teha, sest sellega on mega hea liikuda. Kuhjasin jälle pesumasinas pehmendaja jaoks mõeldud augu ääreni täis ja ootasin millal pesu valmis saab. Kahjuks ei lõhnanud mu pesu pärast üldse mitte lilleliselt, vaid meenutas hoopis laudahaisu. Eriti vängelt lõhnas mu lemmikkleit. Ma olin nii pettunud, sest pesin kleiti mitu korda üle ja asi ei läinud paremaks. Nii see kleidike seisiski mul pea kuu aega kapis niisama. Siit moraal- ära doseeri vahendeid üle, sest masin ei pese neid muidu välja ja riided jäävad ka pärast pesu vahendiga kokku. 

Sensitive pesugeel ja pehmendaja

Sensitive pesugeel on olnud mul kasutusel juba 2 aastat, seega suurt üllatusmomenti selle toote puhul ei olnud. Muidu kippusin seda toodet tapmagi just nende vängete geelidega, aga proovisin nüüd senitive pehmendaja ka ära, millel on täiesti naturaalne lõhn, aga jätab pesu ikka pehmeks. Lasteriiete ja voodipesu pesemiseks täiesti ideaalne. 

Lisaks on veel spordiriiete jaoks eraldi pesugeel.  Mul muidu on trenniriietele ikka mingi spetsiifiline lõhn külge jäänud isegi peale pesu, aga proovisin nüüd peale suusatamist oma talvistel jooksu/suusariietel toote ära. Pesi täiesti ilusti puhtaks ja riided lõhnasid ka väga okeilt. Tegelikult on mega oluline pesta oma spordiriideid spetsiaalse ja kerge pesugeeliga, sest tavaliselt on meie fancyd trenniriided tehtud hingavast materjalist, osad neist on veel isegi veekindlad, aga kui pesta tavalise pesuvahendiga, siis need jätavad kangasse pesuainete jääke, mis võivad kanga poorid ummistada. Selle tagajärjel võivad juba pärast esimest pesukorda kanga spetsiaalsed omadused kaduda, sealhulgas võime veeauru kehast eemale juhtida. 

Sellest saadetud kastist leidsin ka enda jaoks täieliku lemmiku- Sensitive pesugeeli kapslidMa olen vist nii laisk inimene, et mulle need kapslid ja nende kasutamise mugavus kohe väga meeldis. Lihtsalt viska kapsel koos pesuga masinasse ja ei ole mingit korkidega solgutamist ja mõõtmist. Lisaks pole ohtu üledoseerida. 

Miks siis see minu lemmikuks kujunes? Otsisin selle halli ja halvasti lõhnava kleidi kapist välja ja viskasin uuesti pessu koos kapsliga. Saate te aru??? See lõhn oli peale pesu kadunud!! Ma reaalselt olin teda enne 5-6 korda uuesti pesnud ja see lõhn ei läinud kuhugi, aga pärast kapsliga pesu oli laudalõhn kleidilt kadunud. Nüüd saan jälle pea iga päev kodus seda kleiti kanda. Rõõm väikestest asjadest.Aga selleks, et ka teie saaksite ise neid tooteid proovida, panin ühe komplekti loosi ka oma instagrami lehel : https://www.instagram.com/helena_k6ivsaar/ 

Millised teie lemmik puhastus- ja pesuvahendid on? Kas te jälgite ka toodete ökomärgiseid või muid tegureid? :)

You Might Also Like

3 kommentaari

 1. Kahju, et kasutad instagrami. Ma olen siian suutnud olla ilma selleta aga tundub, et kõik liigub instasse :(
  Aga meil kodus sensitive tooted. Mina ise olen väga tundlik pesuvahenditele ja lõhnadele. Ei saa kasutada lõhnavaid pesuvahendeid. Hea meelega katsetaks neid mayeri tooteid. Peab vaatama, kas Soomes ka neid müügil on. Nõudepesumasinas kasutama fairy tablette. Oleme kasutand hetkel poes leiduvad tabletid, pulbrid ja geelid ja ainus, mis peseb nõud puhtaks, on fairy platinum tabletina.
  Mul nt on nii tugev allergia, et kui pean pesema enda pesu kellegi masinas, kes ei kasuta lõhnavabasid ja sensitive tooteid, siis ma võin end katki kratsida ja hingamine muutub raskemaks. Nii on vâlja kujunenud, et kui kuskile külla minek, siis ma pean võtma endale rohkem riideid kaasa, et saaks hakkama koju jõudmiseni.

  VastaKustuta
 2. Mis loosimisest sai ? :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Pakk sai 26. Veeb loositud ja vōitis instagrami kasutaja @ubinake. Mul postitus kustus kogemata eile õhtul àra

   Kustuta

Subscribe