Holistilise treeningu suvelaager ja päikesepõimik

28 august


Hei hei! 


Mind peab vist mingiks ajaränduriks nimetama, sest mul pole ikka mingit taju. Võisiis on liiga palju põnevat juhtunud ja tegelikult nagu ei ole ka. 
Tegelikult olin eelmisel nädalal 6 päeva Algallikal Holistika laagris ja ma usun, et minu 6 kõige elamusterohkemat päeva.
Samas ka nädal enne seda oli nii tore ja vahva. Käisin veel enne laagrit Tom Valsbergi ja Jane Kruusi väelaulu õhtul ja siis tegime oma holistikakaaslastega arengut toetavat vestlust ehk ATV'd, mis aitab liikuda kindlamalt eesmärkide suunas. Üleelmisesse neljapäeva jäi veel võimas Dagö kontsert ka, mis ajast see mul ainult pleilistina igalpool ketrab. No täielik kaif oli, niiet järgmine päev oli lausa nagu igatsus millegi järele. 


LAAGER

Holistilisel treeningul on 8 moodulit, mis kõik keskenduvad erinevatele tšakratele ning suviti toimub igal grupil ka suvelaager, mis on põimitud õppetööst ja muudest lisategevustest. Kuna iga grupp alustab erineval ajal, on ka laagri teemad erinevad. Meil oli selleks kolmas tšakra ehk päikesepõimik ja mul oli selle üle siiralt hea meel, sest päikesepõimiku teemad on minul need kõige probleemsemad.

KOLMAS TŠAKRA ehk PÄIKESEPÕIMIK


Päikesepõimik on meie isikliku väe keskus.

Päikesepõimiku õppetunnid on seoses meie ego, isiksuse ja enesehinnanguga. Samuti piiride paika panemine ja eneseusaldus, eneseväärikus.  
Päikesepõimikut ajavad tasakaalust välja hirm tõrjumise ja kriitika ees. Kui sa arvad, et pole piisav ja oled rumal. Samuti kõik välimusega seotud hirmud. 
Need hirmud tekitavad omakorda viha, häbi ja enesekriitikat. Samuti ei suuda nõrga päikesepõimikuga inimesed võtta vastutust, ennast usaldada ja enda eest hoolitseda. 

Nõrk päikesepõimik tekitab aga meie kehas erinevaid haiguseid, näiteks väsimus, seedehäired, soolestikuprobleemid, kõhunäärmeprobleemid, diabeet, söömishäired,paanikahood, seenhaigused, toiduallergiad, kõhuvalud.

PÄIKESEPÕIMIKUS TOIMUB KÕIKIDE KOGEMUSTE JA TUNNETE SEEDIMINE!

Kui su päikesepõimik on harmooniline: terviklikkuse tunne, sisemine rahu ja rõõm, enese ja teiste tunnete ja iseloomujoonte aksepteerimine ja väärtustamine, spirituaalse ja materiaalse maailma tasakaal, enesekehtestamine, tahe, tahtejõud, seedimine (sh nii toidu kui ka tunnete, kogemuste jne seedimine), tugevus, tegusus, aktiivsus, otsustavus, läbilöögivõime, jõud, vägi, võim, sisemise kiirgava, magnetiseeriva, inspireeriva, mõjutava sära hulk,  mõjuvõim (vastand pealesuruvale võimule, domineerimisele, kontrollivusele), karismaatilisus, eneseväärtustamine, küllusmentaliteet, eneseusaldus, vabadus, päikselisus.

Kui su päikesepõimik on disharmoonias: ei usalda loomulikku eluvoolu e. ei aksepteeri seda, mida elu pakub, morn, tasakaalutu, soov domineerida või  liialt alistuv, tunnustuse ja heakskiidu vajadus, hüljatuse ja kartlikkuse tunne, väärtusetuse tunne, rõhk materiaalsel elul ja suur vajadus materiaalse kindlustatuse järele, tahe manipuleerida kõike oma soovide kohaselt, võimu kuritarvitamine, kärsitus, rahulolematus, ei suuda aktsepteerida ei ennast ega teisi, madal enesehinnang, kontrollivajadus, raske asjadest lahti lasta, raske lõdvestuda, ärevus, närvilisus, paanika, rahutus, kontrollimatud vihapursked, vähene talitsetus, otsustusvõimetus, abitus, ohvrimentaliteet, sõltuvus- ja kaassõltuvussuhted, kontrollifriigid, armukadedus, vägivald, tapmine, inimene, keda huvitab ainult positsioon, võim ja kasu.

Minu päikesepõimik on täiesti tasakaalust väljas ja pean selle teemaga süvenenult tegelema. Sain isegi uue teraapia aja kinni pandud ja kui soovite, võin sellest ka jälle kogemust jagada, nagu ka eelmisel korral. Holistilise treeningu ajal on aasta jooksul kohustuslik neljal korral teraapias käia ja seekord tunnen, et pean reaalselt minema ka.  

PROTSESSID HOLISTILISEL TREENINGUL 


 Tavaliselt hakkavad nn. protsessid pihta juba enne mooduli algust ja intensiivistuvad mooduli ajal. Juba kuu enne moodulit hakkasid mind piinama taas tugevad kõhuvalud ja kahtlused iseenda suhtes. Arvasin, et olen endaga rahu sõlminud, aga taas kerkisid ülesse uued mõttemustrid, sellest, et ma pole piisav ja pole endaga rahul. Laagris muidugi kõik võimendus ja kõhuvalud oli ülenormi suured, nagu ka praegu laagrist tagasi olles. 

Üks põhjus, miks ma viimasel ajal nii vähe blogin ja oma sotsaalmeedias mitteaktiivne olen, ongi just nende protsesside toimumine. Ma olen välise infomüra suhtes palju tundlikum kui varasemalt ja hoiangi ennast sellest natuke eemale. 

Tundeprotsessid käivituvad ka moodulite ajal. Meie grupp läks meie juhendaja sõnul kohe esimesel moodulil nn. tööfaasi, ehk inimestel hakkasid tunded üles tulema ja meie grupp on nii turvaline koht, et neid tundeenergiaid kiht kihi haaval maha koorida. Täiesti okei on grupi ees täiest kõrist karjuda, nutta, peksta patja, trampida, visata vastu seina plätusid vms. Peaasi, et kinni hoitud tundeenergia meie seest välja pääseks. 

Kõik talletatud tundeenergia on talletatud ka meie keha pehmetesse kudedesse ehk ka meie ülekaal ja pehmus tuleneb tegelikult sellest, et me pole oma tunnete ja probleemidega tegelenud. Mida rohkem teemasid, seda rohkem nn. talletust.
Keha räägib meile sellest, mis meeletasandil toimub. Vahel peidetaksegi suure treenimise taha kogu probleemikuhi ära, aga ega need selleeest ära ei kao. Varem või hiljem annab mahasurutud tundeenergia endast märku mõne haigusega.

Ja tavaliselt ongi nii, et erinevatel moodulitel reageerivad erinevad inimesed ja teemad kõnetavad meid erinevalt. Vahepeal me triggerdame üksteist oma jagamistega ja see on tõeliselt tänuväärt. Niiet aitame teineteist edasi ja toetame kuidas saame. Näiteks viimasel päeval oli meil keset põrandat üks kaisuring neile, kes tundsid lähedusest puudust.  

Mina sellel moodulil reageerisin suure ärevusega soolestiku meditatsiooni ajal, aga miski mind veel nii ei käivitanud, et oleksin lasknud oma emotsioonidel täielikult minna. Samas oli nii uhke vaadata neid grupikaaslaseid, kes said nii mitmestki kihist lahti. 

Küll sain aga omaette elamuse vabastava hingamise seansi ajal.


VABASTAV HINGAMINELisaks sellele, et tegime laagri ajal palju meditatsioone ja praktilisi harjutusi, tegi meile meie õpetaja laagri teisel õhtul ka vabastavat hingamist. Osalesime terve grupiga ja meie grupienergia on lihtsalt ülivõimas. Seda on reaalselt keha igas rakus tunda, eriti kui veel ringis käest kinni võtta, läheb kehast nagu elekter läbi. Ma pole seda kunagi varem nii tundnud. 

Minu arvates on vabastav hingamine midagi sellist, mida peab elus kasvõi korra kogema. Minu jaoks oli see täielikult müstiline kogemus. 

Vabastav hingamine on hingamisteraapia liik, mis keskendub kehas asuvate pingete vabastamisele läbi ühendatud ja sügava hingamise. Tihti kogevad inimesed hingamisseansi ajal tundeid, mis on seotud sündmustega kauges lapsepõlves või sünnimomendil.  

Enne hingamise algust rääkis meie juhendaja Tiina Pedak, et kui inimestel on viha väljendamata tõmbab keha üleni krampi ja isegi suu läheb väikeseks torru, niiet vahel ei saa isegi enam hingata. Ma muigasin sellel hetkel vaid selle peale. 

Kui aga läks hingamiseks, sain aru, et poleks pidanud vist muigama. Hingata tuli avatud suuga ja teha tuli seda väga sügavalt ja ühtlases voolamises, ehk mitte jätma pausi peale välja hingamist. Ühel hetkel tundsin, et keha hakkab surisema. Olin seda tunnet tundnud siis, kui Jüri minu peal Yoni massaaži praktiseeris, ehk siis seksi ajal saab täiesti vabalt mitte nii intensiivses vormis vabastavat hingamist praktiseerida. Mõnel võib vabastav hingamine lausa orgasmiga lõppeda, seega inimestele väike soovitus ka voodis sügavalt ja ühtlases voolamises hingata. 


Igatahes ühel hetkel surin asendus krampis jalgade ja sõrmedega. Järgmisena oli täiesti krampis ja halvatud ka minu ülejäänud keha ja suu oli torus, mis torus. See oli samaaegselt nii huvitav, aga ka täiesti õudne, sest ma ei suutnud oma keha kontrollida ja see krampis olek oli niiiiii meeletult valus. See ajas mu täiesti ohjeldamatult nutma, kuidas mul puudub igasugune kontroll oma kehaüle. Tekitas minus tunde, nagu ma oleks oma keha samamoodi vangistuses hoidnud kogu selle aja ja pole lasknud tal rääkida. Nüüd hoidis keha mind vangis. 

Järgmisel hetkel astus minu juurde Tiina ja küsis: "Kelle vastu sul viha on?". Esimene mõte oli muidugi ma ise, aga pärast küsides ütles Tiina, et enda vastu viha tundmine on kõigest projektsioon. Kui tunneme kellegi vastu viha projitseerime selle enda peale. Nüüd peaks mõtlema, kelle vastu mul see väljendamata viha nii tugevalt on. 


Kramp lõppes muidugi ühel hetkel ühel hetkel ära ja peale tunnist hingamist tulin uuesti protessist väja. Täiesti imeline kogemus oli! 


KARNEVAL

Ühel õhtul toimus meil suur karnevalipidu. Üksteisele jagati rollid, mis oleksid niiöelda meie varjud, ehk meie tavalise olemuse täielikud vastandid. Selle põhimõte oli see, saaksime võimendatud rollis oma variarhetüübiga tuttavaks ja siis seda vajadusel päris elus rakendada. 

Meil oli seal strippar Marco, Saagim, isegi Mallukas, Värnik, Trump, Putin jms "olid kohal" . Ja mina sain kurja ja üksildase vetsutädi rolli. Põhimõtteliselt pidin kogu pidu 3 tundi kaugelt pealt vaatama. Täiesti kohutav oli üksi olla. Ja tegelikult ei suuda ma ka seda päris elus teha- olla iseendaga. Kipun kergesti klammerduma ja sulanduma. Arvan, et selline eraldumisehirm pani mind ka kunagi blogima ja samas on tekitanud Jüriga suhte alguses palju probleeme, sest tema suutis väga hästi eralduda ja piirid olid paigas, mul mitte. 


Suhtlemises ongi meil kolm faasi: 

*kontakt - kus me tunnetame, et meil on omad piirid, austame ka partneri omi ja tunnetame, et oleme erinevad. 
*sulandumine- kõik on üks tunne, kus tunned, et tahad partneriga samu asju ja tunne nagu piirid kaoks.

*eraldumine/taandumine- faas, kus oleme kontaktis iseendaga ja kus märkame oma tundeid ja vajadusi. 

Kõik need kolm faasi on äärmiselt vajalikud, sest mida paremini on kontakti luues piirid paigas ja mida rohkem suudame olla eralduses ehk tunda oma vajadusi ja tundeid, seda intensiivsem ja nauditavam on ühtesulandumine. 

Tunnen, et mu elus ongi praegu esikohal see eraldumisefaas, mistõttu ei jõua ma siia liiga tihti. Alguses tundus see nii hirmutav ja ebameeldiv. Arvasin, et mul on midagi viga, aga tegelikult on eraldumine elu normaalne ja väga vajalik osa.  

Lisaks sain aru, et mul on pikalt piirid paigast olnud ja lasen enda piiridest nn. "sisse sõita" ja ma ei suuda öelda kunagi ei. Kuigi kui pikalt pole piire paigas olnud ja siis neid seadma hakata, võivad inimesed mind veits õelaks või ülbeks pidada, aga tegelikult nii pole. 

Üks eredamaid õhtuid laagrist oli muidugi see, kui mu grupikaaslane tegi mulle kandaldamist ja tervendamist, kuid see teadmine, mis ma sealt sain on nii võimas, et pean sellest lausa eraldi postituse kirjutama. 

Igatahes laagri viimasel päeval suutsin korralikult haigeks jääda ja kohe nakatasin kodus ka Jürit, seega nüüd istume kahekesi voodis, ise nohu-köha-palavikulised. Tellisime isegi täna koju india toitu, et oma sisemust soojendada. 

Tegelikult oli laagris niii palju põnevat ja kõike jagada ei jõuagi, kuid siiski on üks mõte, mida tahaksin teiega jagada. 
Tegime ühe ülesandenda info kandaldamist ja kirjutasime oma küsimuse paberile, mille voltisime kokku ja andsime paarilise kätte. Paarilise ülesandeks oli kandaldada infot, et saada küsimusele vastus ja arvata sellega ära ka küsimus.

Minu küsimus oli: Kuidas saavutada suuremat rahulolu oma kehaga?

Kui minu paariline rääkima hakkas, lausis ta küsimust teadmata järsku laused.
"Tead Helena, kui ma sinu peale mõtlen, on mu silme ees ainult su suur naeratus ja meeletu energia ja postiivsus. See lai naeratus on su kaubamärk ja sa suudad sellega kõike saavutada.
 Kui enesekindlust on vähe ja enesehinnang pole paigas, siis naeratusega rabad sa alati."

BOOOM! See oli see vastus, mida ma vajasin. Inimestele ei jää meelde meie
puusad, tagumik või kõht, vaid meie olemus, iseloom ja energia.


Kui tahad veel millegi kohta lähemalt teada või mõnes postituses lugeda, siis anna märku. 
Hoidke üksteist!
You Might Also Like

5 kommentaari

 1. See oli kõige põnevam postitus, mida ma su blogis lugenud olen. Tõesti väga inspireeriv, loen praegu Villido raamatut emotsioonidest ja üldse kõik see vaimsuse teema on mind nii väga huvitama hakanud. Pidin seda postitust osadena lugema, kuna jäin vahepeal nii sügavalt mõtlema, et pisarad tulid silma ja mingid sisemised kinnihoitud tunded tulid välja. Loodan väga, et sa jätkad nende teemadega, see on nii oluline.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh sulle! Jätkan, ma luban. Ma arvan, et see blogi ja need postitused arenevad koos minuga, loodan, et suudan sind tulevikus ka veel kõnetada. :)
   Villidot pole ma veel ise lugenud. Nii palju muid põnevaid raamatuid käsil. :)

   Kustuta
 2. See oli tõesti väga põnev postitus, jäin isegi huviga lugema! Tahaksin väga veel sellest laagrist ja kogu sellest holistika teemast rohkem lugeda, või kust soovitaksid veel infot saada?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Holistika Instituudi lehel on kogu info holistilise treeningu kohta olemas. Kestab see esimesel aastal 1a ja 2kuud ja siis saab veel 3 aastat õppida edasi terapeudiks.

   Kustuta
 3. Nii põnev postitus ja nii tore, et oled oma elus sellises kohas, et tegeled mõtestatult ja pühendumusega oma teemadega ja jagad oma insighte ja kogutud tarkuseteri ka teistele :) Aitäh Sulle! Tahaks juba kõigest veelgi detailsemalt kuulda :P

  VastaKustuta

Subscribe