Kuidas ma trennis peaaegu ära surin...

11 august       ...okei, tegelikult ma päris ära ei surnud ja olen ikka elu ja tervise juures, lihtsalt voodist veeretan ennast välja ja vetsupotile istudes teen valusate lihaste pärast eriti krimpsus nägu. 


Aga hea uudis on see, et Helena läks jälle trenni :D 

Olen nüüd natuke harjunud oma uue elurütmiga, see tähendab tööinimese eluga. No ma tegin ju enne ka tööd, aga mitte E-R 8h. Ja siis avastasin, et pikk trennipaus on mu kehale väikese karuteene teinud ja igalt poolt on natuke lodev olla.

Mõtlesin, et lähen jälle 24/7-Fitness spordiklubisse, sest neil on ka üks klubi Laagris, mistõttu on see mu uuele kodule suhteliselt lähedal ja praegusestki üürikast 10 minutit sõita. Kuna mul on jõusaalist ikka päris-päris pikk paus sees, sest vahepeal käisin üle poole aasta EMSis, siis tahtsin võtta endale paar trenni personaaltreeneriga. Okei, kulukas küll, aga tean, et tõstab hästi palju motivatsiooni ja äkki annab head nõu ka. 

Siiani on mul olnud personaaltreeneriteks ainult naised, aga seekord mõtlesin, et miks mitte minna meestreeneri juurde, äkki on lähenemine teine. Tuustisin  siis spordiklubi lehel ringi ja otsisin sümpaatse näoga treenerit. Üks jäi silma ja kui googeldama hakkasin, leidsin ainult ühe kodulehe ja sain teada, et on modell pealekauba. Ahnii... Aga nägu ja tutvustus tundus tore. Ma kohe ikka ei julgenud kirjutada ja tahtsin ikka teada, mis tüüpi inimene ta ikkagi on. Võtsin tunniplaani lahti ja nägin, et tal oli samal õhtul jõusaalis ringtreening. Kui muidu plaanisin kuukaardi alles augusti lõpus osta, sest mul tuleb järgmine nädal holistika laager, siis otsustasin, et ostan selle kaardi kohe ära ja lähen õhtul kell pool 8 trenni.  

Jõudsin siis kohale ja polnudki veel Manta maja klubis käinud. Mulle täitsa meeldis, kuigi selline suhteliselt väike, aga minu arvates ideaalne. Kujutan ette, et kui see meeletult ülerahvastatud ei ole, siis on seal täitsa mõnus trenni teha. 

Igatahes ringtreening oli killer. Trenn koosnes põhimõtteliselt 10 erinevast harjutusepunktist. Harjutusi tehti siis igas punktis 40 sek ja seejärel liiguti järgmise juurde. Puhata sai alles peale ringi lõppu. Ütleme nii, et minu süda ühel hetkel tagus hullumeelselt ja süda läks täitsa pahaks. Ei teagi, kas see oli selle viga, et kodus enne trenni ei söönud korralikult või lihtsalt polnud enam korraliku trenniga harjunud. No punnisin ikka lõpuni ja tore oli tõdeda, et enamvähem on jõud ikka alles. 

Pärast trenni jalad ainult värisesid all ja trepist üles kõndides olin nagu invaliid. Eile olid lihased niiiiii valusad, et oigasin iga liigutuse peale. 

Kusjuures treener oli täitsa muhe sell. Selline otsekohene ja utsitas kõvasti tagant. Ma muidugi talle ei maininud, et tulin teda tegelikult sinna trenni luurama. Mõtlesin, et kirjutan talle ikka ja teen temaga ühe-või mitu personaaltrenni ära. 

Okei, tegelikult tahtsingi öelda, et ajasin oma suure tagumiku uuesti trenni ja et mu lihased valutavad koledasti. Loodame, et järgmine kord asi nii hull pole. 

Ja igatahes, kas keegi on enne Kristjan Toomsaluga 24/7-fitnessis trenni teinud?

You Might Also Like

1 kommentaari

  1. "Süda paha" on organismi tavapärane reaktsioon. Keha ei ole harjunud trenni tegema, pingutus sunnib organismi suunama vereringest rohkem hapnikku lihastesse, mis seda vajavad ja kuna situatsioon on harjumatu, siis jõuab ajuni selle võrra vähem hapnikku. See väljendubki peapöörituses või halvas enesetundes. Tuleb rahulikumalt alustada pärast pausi, kas võtta kergemad raskused või siis ringtreeningu puhul ilma valehäbita esimestes trennides natuke "viilida", kui halb enesetunne tekib.

    VastaKustuta

Subscribe