Meie kodu lugu - kolime 42 päeva pärast!

18 september


Üle pika aja üks õhtu, kus kodus olen ja sain blogi lahti võtta. Panin Dagö ka youtubest mängima, sest pärast augustikuist kontserti olen täiesti sõltuvuses.
Kõik õhtud ja nädalavahetused oleme viimased 2 kuud veetnud maja juures tegutsedes. Pole juulist alates jõudnud isegi Võrru minna ja arvatavasti saab sinna alles novembris.
Astangu korteris on jäänud meil veel elada 42 päeva, sest juba 30.oktoober peame oma üürika ära andma. See muidugi ei tähenda seda, et meil majas juba kõik valmis oleks- sugugi mitte. Teha on küll ja veel, aga positiivne on see, et asjad edenevad praegu hästi ja loodetavasti saame juba kuu pärast elamise elatavaks. Ja muidugi olen jooksvalt üritanud teile ka insta-storysid teha tegemistest ja mul on hea meel, et nii lahedalt kaasa elate. 

Hästi kahju on muidugi sellest, et Jüri ei jõudnud ehitamisetappide kohta siia kirjutama tulla, sest tõesti asjad liikusid äärmiselt kiiresti ja iga päev oli vaja lahendada uusi probleeme ja asju. Arvutasime kokku, et maja sai valmis umbes 4 kuuga. Algselt pidime küll juba juuni lõpuga saama viimistlust tegema hakata, aga ehitajad olid natuke aeglasemad, niiet väljast viidi tellingud minema augusti lõpuks.  

Okei, aga alustame siis kuskilt pihta, vähemalt sellega, mis meil juba tehtud on. 

VÄLINE POOL
Maja viimased tellingud võeti maha 31.augustil. Nii ilus oli kohe ilma tellinguteta maja vaadata. Kuid ehitajad tulevad korraks  veel sellel nädalal tagasi, sest meie maja väike panipaik-kuurike asub täpselt ülemise terrassi all ja pole kuigi veekindel, sest laeks ongi praegu ülemise terrassi lauad. Küll peavad nüüd ehitajad välja mõtlema, kuidas asi veekindlaks saada.
Lisaks avastasime, et väljas on kahe akna vahelised voodrilauad viltu seina löödud. Praegu ajavad firmad jälle ehitajaid tikutulega taga, sest kõik tahavad ehitada ja meie ehitusfirma ehitajad olid pärit kuskilt Läti piiri äärest ja eesti keelt mõistis neist vaid üks. Muidu usinad mehed, aga lõpuks väsisid sellest ehitamisest vist ära ja neid apsakaid tuli ikka väga palju sisse. Näiteks värvisid nad osad tuulekasti lauad hööveldatud poolelt ja osad teiselt poolelt ja siis oli kogu tulemus laiguline. Ega nad poleks neid ise vist sealt laest alla võtnudki, kui Jüri poleks ütlema läinud ja üle käskinud värvida.  Naljakas, aga selliseid elementaarseid ja lihtsaid asju peab ka käima koguaeg üle kontrollimas.

Kevadel plaanime ka terrassi tumehalli terrassiõliga üle õlitada, et üldmulje oleks ühtlasem. Ja siis peab ka veel teist korda värvima ka maja enda üle, sest praegu on peal ainult 1 kiht.

Kleepsud jõudsin ka muidugi akendelt ära võtta, niiet tegelikult on majal väljast poolt hallid aknad.
Sellel nädalal jõuavad veel ka vihmaveetorud ja aknaplekid.


TASANDAMINE

Kuigi me alguses mõtlesime, et teeme haljastuse järmisel aastal, siis kahjuks oli krundi peal seis natuke nutusem. Hunnikus olid maha võetud puud, järgmises paekivi, siis suured betoonkamakad ja kõik see, mis oli maja alt välja kaevatud. Uhh, ütleme nii, et pmt võis halvimal juhul jalaluu enne ära murda, kui majani jõudsid.

Panime siis hange.ee keskkonda kuulutuse üles. Lõpuks valisimegi kõige soodsama pakkumise, sest eelarve on jõhkralt lõhki ja õnneks me ei pidanud pettuma. Mees, kes tasandas oli ülimuhe ja töö sai kiirelt ja hoolikalt tehtud. Transportis meile veel ise killustikugi parkimisplatsile ja kõnniteele. Praegu saab täitsa kenasti majani. Kevadel toome krundile mulda ka peale ja saab vähemalt kasvõi pool krundist ära haljastatud. Ülejäänud poolel vaja veel võsa ja puid maha võtta.SEINAD JA PAHTELDAMINE

Tegelikult said seinad pahtli alla enne, kui maja väljast valmis sai. Alguses mõtlesime, et suudame kõik ise teha ja Jüri oli isegi suhteliselt entusiastlik seinade lauspahtelduse suhtes. Mina olin kohe alguses väga skeptiline, sest sellele oleks me ise meeletult aega kulutanud. Ja mida kiiremini saame üürika ära anda, seda parem, sest siis jääb meile 600 eurot kuus alles. Ise tegemise peale mõtlesime just hinna tõttu, sest hange.ee'st ja ehitusfirmalt saime megakalli pakkumise, mida poleks saanud endale mingil juhul lubada.

Lisaks tahtsime meie viimistlejaga sellist diili, et ta teeks ainult columbia kivist seintele ja lagedele pahtelduse ja lihvi, ning meie võtame ette betoonseinte pahtliparandused ja krundime ise.
Paljud viimistlejad polnud aga nõus ilma kruntimisega tööd tegema, sest nii nad ei saa lõpptulemust garanteerida. Lisaks kui pahteldatud seinale krunti peale ei pane, jääb sinna iga täke sisse, kui millegagi vastu minna.

Nii kirjutasingi suvel blogi facebooki lehele postituse, kus palusin viimistlejaid soovitada. Minu blogi armas lugeja Tiina, kes soovitas mulle seinameister.ee lehelt pakkumist küsida.
Meie õnneks oli seinameistrist saadud pakkume super hea ja lisaks oli viimistleja nõus tegema lihtsalt pahteldust ja lihvi. Lõpuks pahteldas ta meil ka meie üksikud kipsseinad ära ja pmt kogu maja pahteldus+ lihv võttis tal kokku 1,5 nädalat. Üliusin ja tubli oli. Me olime kohe üliõnnelikud.

Muidugi suutsime seda pahtlit enne kruntimist mõnest kohast natuke nügida ka, aga selle tõmbasime ise siledaks ja siis läks kruntimiseks.


Siin pildil juba 1.kiht pahtlit seinas (valge) ja treppi ka valatakse.

VÄRVIMINE 


Mina võtsingi kruntimise ja värvimise töö suuremas osas enda peale, sest Jüri tegeles alguses vannitoa hüdroisolatsiooni tegemisega.

Kõigepealt tuli kõik seinad ja laed puhastada tolmuimejaga pahtlitolmust ära, seejärel esimene kiht krunti nii seina kui ka lakke. Siis tuli teha veel pea igas toas betoonseintes veel pahtliparandusi, sest betoonseinu valades olid sinna õhumullikesed tekkinud, niiet pabersiledad nad polnud. Pärast parandusi tegin liivapaberiga kõikidele seintele ja lagedele õrna lihvi ja siis panin teise kihi värvi lakke.  Jõudsin kõik selle tehtud 4 päevaga ja oii kui uhke tunne oli. Jõhker töö oli tehtud ja käed ning kael oii, kui valusad.

Pärast seda sai hakata seinu päris värviga värvima.

Otsustasime, et seinad tulevad heledas toonis, sest meie toad pole väga suured ja mida heledamad need on, seda parem. Kuna meie praegune Astangu korter on ka heledate seintega ja toon meile seinas väga meeldib, uurisin välja, millega meil praegu Astangul seinad värvitud on. Selline hallikas-valge ja hästi kena näeb seinas välja ning sobib iga aksentvärviga.

Seega seinad said suuremas osas värvitud Tikkurila Symphony Opus 2 F486 ,  lakke läks Tikkurila Siro krunt- ja laevärv 

Küll aga mõtlesime, et ühte väikesesse elutoa seina tahaks sinakat tooni aksendiks panna ja kusagilt tuli meil Jüriga uitmõte värvida magamistoas üks sein lillakas-halliks.

Elutoa seinast räägin juba eraldi postituses, kui see viimistletud saab.


 

SEE LILLA SEIN

Selle lilla seinaga on meil muidugi oma lugu. Tegelikult pole ma siiani päris hästi aru saanud, miks me üldse seda lillat seina tahtsime, aga kuidagi see Tikkurila Myytti värv meile iga kord ehituspoes silma hakkas. Mõeldud-tehtud. Lasime siis Bauhofis endale värvi segada ja läksime rõõmsalt koju värvima. Muidugi see seina päris värviga värvimine on meil kahe-mehe-töö, sest Jüri teeb kõigepealt viltuse pintsliga ülitäpselt laeääre, sest me ei jäta 2,5 cm riba lae äärde ja seejärel teeb selle pintsliga värvitud koha väikese rulliga üle. Mina värvin kohe suure rulliga laele nii lähedale kui saan ja hajutan selle ülemise ääre ühtlaselt ära. Reaalselt tüütu. Seda krunti ja laevärvi oli kerge panna, sest siis võis vastu seina ka minna, kui lagesid värvisin.

Olgu, hakkasime siis hooga lillat seina värvima, sest olin nii elevil, et tahtsin selle kiiresti ära teha. Juba värvi segades ei meeldinud see värv meile nii väga kui värvikaardil. Seinas oli asi veel hullem. Olin kohe täitsa kurb, sest ei olnud üldse see. Tahtsin palju külmemat ja hallikamat lillat, mitte mustikasuppi. Läksime sellel õhtul koju ja mõtlesime, et laseme värvil kuivada ja siis otsustame, mis sellest saab.


sein enne, seinas ainult Myytti

Järgmisel päeval tundus värv juba parem kui enne, aga siiski polnud päris kindel. Läksime siis uuesti ehituspoodi ja lasin endale Myytti asemel segada valmis tooni Lumo

Lumo
Myytti

Arvutis tundub see Lumo täitsa ideaalne, aga värvikaardil tundus see lihtsalt selline helelilla. Proovisin kõigepealt seda heledat tooni seina alumisse serva, aga ikkagi ei tundunud see õige. Seisime ja arutasime Jüriga, et teeme ikka selle Myyttiga teise kihi ka ja siis kui meil kardinad ette, voodi omale kohale ja lõuendid seina saavad, siis vaatame, kas on ok või mitte. Alati saab ju üle värvida.

Avasin siis uuesti Myytti värviga purgi ja sain aru, et värvist ei jätku. Tegin siis hulljulge otsuse segada seda Lumo värvi niimoodi tunde järgi Myytti sisse ja täitsa üllatusin mis sealt välja tuli.
Võõpasime kohe seina uuesti üle ja mulle meeldis palju rohkem kui eelmine sein.

Pärast , seinas Myytti ja Lumo segu

PLAATIMINE 


Otsisime endale tükk aega plaatijat. ja isegi ühe potentsiaalse leidsime, kes lubas tulla. Saime veel kokkuleppele, et me valime plaadid välja ja siis ta küsib veel poest lisasoodustust nendele ja tellib ise ära. Ta lubas veel teha ka hinnapakkumise, aga hinnapakkumist ei tulnud ega tulnud. Lõpuks saatis ta mingi soodustuse, mis ta plaatidele saaks, aga ära ta neid ei tellinud.

Lõpuks ütlesime sellele plaatijale ära, sest ta ei suutnudki hinnapakkumist koostada ja lõpuks kui ise plaate tellima läksime, saime palju suuremad allahindlusprotsendid.

Seega plaatija oli ikka leidmata. Hakkasime just jälle hange.ee'sse kuulutust üles panema, kui mu õde saatis mulle Kalamaja grupis olnud plaatija kuulutuse. Helistasime kohe ja leppime kokku, et kui plaadid saabuvad, siis tuleb vaatama.

Ja tulidki plaatijad- mees ja naine. Ülikift tiim ja teevad tööd nii perfektselt ja hoolikalt. Naljakas oli muidugi see, et me helistades mainisime küll, et me nad Kalamaja grupist leidsime, aga seda ei maininud, et me ise Saku vallas oleme. Üllatus oli neil igaljuhul suur, kui nad aadrssi lõpuks küsisid.

Vannituppa hüdro tegime muidugi ise ja see võttis kahe vannitoa peale lausa 2 nädalavahetust. Kogu teipimine, mökerdamine ja siis uuesti mökerdamine :D

Vannitoast teen eraldi postituse, siis kui see valmis saab, mis juhtub õige pea. Siis kirjutan lähemalt ja detailsemalt plaatidest, tehnikast ja mööblist, mis valitud sai. Ja pilte muidugi ka. Praegu peate leppima pooliku vannitoa pildiga.PÕRANDAD

Hakkasime sellel nädalavahetusel maha panema ka parketti. Köögis oli asi kõige kriitilisem, sest köögimööbel saabub juba 1.oktoobril ja selleks ajaks peab olema köök täitsa valmis.

Tahtsime parketti valge tooniga, aga samas olime jällegi ülimalt hinnatundlikud ja otsisime sinna 20 euro kanti jäävaid puitparkette. Jah, eks kallimad on muidugi mugavamad paigaldada ja võibolla ka kvaliteetsemad, aga suuremat väljaminekut ei saanud eelarvesse lubada.

Leidsime K-Rautast lõpuks 17eur/m2 valge lakiga saareparketi, mis näeb põrandal üüüber nunnu välja ja jala all ka mõnus. Ideaalis oleks tahtnud muidugi õlitatud parketti, aga kunagi peab sellele parketile nkn uuenduse ja lihvi tegema ja eks siis paneme õli.Saime ka isegi oma esimese pikniku köögipõrandal peetud. Eks need nädalavahetused on seal suhteliselt kaootilise söömaga, sest kaasa oleme praegu haaranud koduaia õunu ja pirne, aga sellest jääb lõpuks kõht ikkagi nii tühjaks, et õhtul tahaks kõik maailma toidu sisse süüa :D


seekord nädalavahetus läks loosi hoopis kanakoib.Igatahes praegu tundub olevat see siseviimistluse tegemine selline lõputu jada ja pusle.

Hetkel ootame plaatijad lõpetaksid, et saaksin siis elutoa tolmust jälle ära koristada ja siis ära värvida. Seejärel saab alles hakata parketti edasi panema. Kui plaatijad lõpetavad paneme paika ka vannitoas wc-poti ja ventilatsioonimehed tulevad panevad ka viimased torud ära, sest tehnoruumi saab läbi vannitoa.

Ahjaa, siis meil pole veel trepil piiret ja käsipuud ja me veel pole 100% kindlad kuidas me selle lahendame, aga ära tuleb see teha, sest see on hetkel ohtlik nii preilile kui meile. Ja trepipiirdega seoses tuli meile meelde vann, mis tuleb ülemisse vannituppa. Mõtlesime, et vanni soetame natuke hiljem, sest see on jällegi 1000+ eurot väljaminek, aga nüüd mõtlema hakates peaks me selle ikkagi enne trepipiirde paigaldamist ära ostma, sest muidu ei saa seda enam teisele korrusele toimetada. Oehh..

Ja siis kui parkett on pandud saab ka teha aknapaled. Aknapaled teeme siledast ja hästi ilusast kasevineerist, mille peitsin Osmo õlivahaga valgeks. Ümber akende tulevad 8cm laiad liistud.

Praegu vist tõmban otsad kokku ja järgmised postitused teen juba toa kaupa. Loodan, et edeneb kiiresti. Ja kui mingeid küsimusi maja kohta on, siis kindlasti küsige, saan teile kas postituses või kommentaarides vastada.

Peaks teile vist välimise poole kohta ka rääkima, millised aknad, katus ja värvitoonid ja muu tähtis meile maja külge said. Kas teid huvitaks


 Nautisime veel natuke aega tagasi  oma uue terrassil mõnusat päikestHoia meie tegemistel vahetult silma peal ka mu instagramis : https://www.instagram.com/helena_k6ivsaar/

You Might Also Like

8 kommentaari

 1. Ülitublid! Minu poolest võiksid kasvõi ainult ehitamisest kirjutada, mulle hullult meeldib igast kodude rajamise üksikasju lugeda. :)
  Võibolla oled juba kusagil maininud, aga - mismoodi te seda maja kütma hakkate?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jaa, see kütmise osa ja tehniline pool jäi kogemata sujuvalt vahele, aga panen selle ka järgmisena kirja, sest üsnagi oluline info. Igatahes on meil põrandaküte, mida kütab õhk-vesi soojuspump. :)

   Kustuta
 2. Väga tublid! Meil on see veel kõik ees. Hetkel on püsti vaid seinad ja katus pea kohal (laepaneelid). Võiksid jah rääkida natuke õhk-vesi soojuspumbast. Me oleme hetkel kahe vahel kas maaküttepump või õhk-vesi soojuspump, kuigi võida siiski õhk-vesi soojuspump

  VastaKustuta
 3. Tere Helena,

  Iga kord kui näen, et sa oled instagrammi miskit postitanud, jooksen ruttu su blogisse, et näha, kas oled miskit kirjutanud jälle maja kohta. Kuna maja ehitus on niii eluline asi ja paljud unistavad sellest, siis seetõttu pakub ka väga paljudele huvi. Meie ostsime eelmise aasta detsembris maja ja sisse saime kolida napilt enne jõule ja noooooo. oma maja on ikka ülekõige, byebye korter igaveseks.
  Aga meilgi on õhk-soojuspump. Küttepinda on 140m2 ja maksimaalne elektri arve kogu maja peale oli 170 eurot. Meil olid korteris samakõrged kommud, et tegelikult väga hea ja soodne lahendus. Muidugi meil huugas süsteem kogu aeg ja toas oli pidevalt 25 kraadi, mis tegelikult on väga palju, aga kuna me ei osanud seda süsteemi väga ise kasutada, siis mõtlesime, et elame talve nii ja siis vaatame edasi. Nüüd paar nädalat tagasi tellisime tavapärase hoolduse süsteemile ja meile seletati kõik ära, kuidas ja mismoodi taimerit näiteks rakendada jne jne. Lülitasime kütte vaikselt juba sisse ja ütleme nii, et megamõnus. Eriti talvel, tuled koju ja su põrand on soeeeeeee. Muidu on radikad seinas ja põrand ikka jahe ja kannad talvel villaseid sokke, aga isegi me sõbrad on enda villase sokki usku ümber pööranud meie juures. Sest reaalselt on põrand täiega soe. Lisaks talvel hea, riided lumised ja märjad. Viskad riided esikusse plaaditud põranda peale maha ja natukese aja pärast on kõik riided kuivad. Voila. Seega kiiiiiiiiiiiiidan taevani õhk-vesi soojuspumpa!

  Aga jääme ootama uuut postitust

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Issake kui armas sa oled! :) Luban, et postititan nüüd tihemini, sest action täiega käimas. Meil ka juba küte sisse lülitatud ja kuna oleme maja ehitanud nii, et soojuskadu pole ning lisaks on katusel päikesepaneelid, siis hetkel teenime elektri pealt rohkem kui kulutame. :)

   Kustuta
 4. Niii inspireeriv postitus, aitäh! Nii mõnus oli lugeda, kellegi unistuste kodu valmimist. See elevus, ootusärevus, väike kärsitus ja armastus oma uue kodu kohta kumas tekstist nii ilusti välja ja seda oli nii hea lugeda. Tekkis kohe endalgi võimaluse ootus oma unistuste kodu suhtes :) Edu ja kordaminekuid teile!

  VastaKustuta
 5. Väga omapärane maja on teil! Saan aru, et olete ka arhitektuuri peale päris tõsiselt mõelnud... Millest selline valik, et terrassipinda on nii palju? Kui ma saan õigesti aru, siis mõlemal korrusel ja poole maja ulatuses lausa? Milleks see hea/vajalik on? Terrassipinna arvelt on vist toad üsna väikesed? Ja kas teisele korrusele tulevad ka mingid piirded või kuidas selle ohutuks teete? Võimalik, et sellest on ka varasemates postitustes, aga ei jaksa kõike läbi lapata :)

  VastaKustuta
 6. Arhitektuur meil tõesti läbimõeldud ja palju terrassi oli täitsa teadlik otsus. Panen järgmises postituses kirja ehituse, kütte, katuse ja arhitektuuri poole, siis saad ka pikema vastuse. :) Aga väga hea tähelepanek.

  VastaKustuta

Subscribe